13.06.2011
Jalgrattasport

Kristel Koort Jõgevamaal parim

Laupäeval toimunud Elion Estonian Cup rattamaratonide sarja kolmandal etapil Kalevipoja Rattamaratonil Jõgevamaal, ületas esimesena finiðijoone Raido Kodanipork. Naistest oli parim jõhvilane Kristel Koort.

Vooremaal, kohati enam kui 30-ne kraadises suveleitsakus toimunud Kalevipoja Rattamaratoni 68 km pikkuse raja läbimiseks, millel kokku 670 tõusumeetrit, kulus võistluse võitjal Raido Kodanipork’il veidi vähem kui kaks ja pool tundi. Teise ja kolmanda koha jaotuse lahendasid finiðiheitluses Erki Pütsep ja Peeter Pruus. Neljandana lõpetas maratoni Investment Agency-Jõhvi teami sõitja Riivo Schumann. Investment Jõhvi teamist olid veel: Tauri Selder 17., Raivo Sala 26., Peep Kivil 40; naiste võitjaks tuli Kristel Koort, kes lõpetas üldjärjestuses 116-na. Andrei Semenkov lõpetas 371. kohal ja Maris Nurm 448. kohaga. Esialgsetel andmetel sai Investment Agency-Jõhvi Team meeskondlikult kolmanda koha.

Teiste Ida-Viru sõitjate kohad: Taavi Selder 11., Vladimir Vðivtsev 27., Kristjan Koppel 98., Ahti Leppik 110., Heiki Meier 128., Daniil Kozinets 130., Urmas Egorov 135., Arvo Sala 196., Vladimir Sidorov 233., Urmas Jool 342., Illart Jool 473., Argo Keerme 505., Rainer Punga 614. ja Allar Keerme 699.

27km matkadistantsil oli parim Aira Ferschel ajaga 1:19,41, saavutades Mariliis Mõttuse järel N14-16 vanuseklassis teise koha. Kolmas oli Mae Lang (TÜASK). 46. koha sai Marten Jõeäär ajaga 1:19,59. M14 klassis andis see 9. koha.