29.11.2009

Korvpallikarikas saab uue omaniku

Pärast seda kui Toila meeskond oli pühapäevases Ida-Virumaa karikavõistluste veerandfinaalis purustanud KK Narva 106:54, sai selgeks, et 11. hooajal saab karikas uue omaniku.

Senised kümne karikafinaali olid võitnud viis erinevat meeskonda: Viru Joogid/Axel (2000), KK Narva (2001, 2002), Askele (2003, 2005), Madimus/Banneks (2004) ja KK Hito (2006-2009). Nendest meeskondadest on ajaloohämarusse vajunud Viru Joogid/Axel ja Madimus/Banneks.

Väga tinglikult võib küll Madimus/Banneksi mantlipärijaks lugeda Iisaku/Kaitseliidu meeskonda, sest 2004. aasta karikavõitjatest kuuluvad sellesse meeskonda M/B üks eestvedajatest Aulis Paal ja ka Tarmo Bombe, samas koguni  kuus Madimus/Banneksi ridades karikavõitjaks tulnud meest (Taavi Toomel, Taivo Toomel, Andres Klaasmägi, Vilmar Veevo, Tarmo Schmidt, Reio Keskküla) kuuluvad nüüd Mäetaguse nimekirja. Omapärase kokkulangemisena alistas esimesena poolfinaalkoha taganud Iisaku/Kaitseliit veerandfinaalis just Mäetaguse 93:76.

Teisena pääses poolfinaali teatavasti Iisaku KK, kes 99:88 alistas karikakaitsja KK Hito. Kui kaks esimest veerandfinaali peeti novembrikuu esimeses pooles, siis ülejäänud kaks veerandfinaali olid kavas novembrikuu viimasel nädalavahetusel. Kui kaks esimest veerandfinaali pakkusid meistrivõistlusi arvestades üllatustulemusi (esiliiga meeskond oli parem meistriliiga klubist ja meistriliiga kõrgema asetusega meeskond kaotas madalama asetusega meeskonnale), siis ülejäänud kaks veerandfinaali üllatusi ei pakkunud.

Veidi põnevust pakkus laupäeval Kohtla-Järvel sealse Remeksi ja Jõhvi BC Karjamaa vastasseis. Väga omapärane oli mängu algus, kus vähem kui kaheksa minutiga tabas Remeks pea eksimatult kaheksa kaugviset (viis neist kanti Dmitri Pugatðovi arvele) ja Remeks juhtis 24:9. Veerandi  viimased kaks minutit kuulusid aga külalistele 7:0, kusjuures sel perioodil tabas Karjamaa vabaviskeid vaid 10/5. Avaveerandi 24:16 võitnud Remeksi “masu” jätkus ka teise veerandi alguses ning Karjamaal oli mängu 13. minutil seisul 26:26 korra ja seisul 26:27 kahel korral võimalik ka ette minna, kuid mängu murda ei suudetud, hoopis Remeks võitis poolaja 47:34 ja kogu mängu 79:52. Võitjad kogusid üle poolte (42) punktidest kaugvisetest, kusjuures 14st tabanud kaugviskest saadi esimesel veerandil korvi 8 ja viimasel 3.

Veelgi ühepoolsem oli pühapäevane Vokas toimunud mäng, kus Toila purustas KK Narva 106:54, kusjuures napilt jäi Toilal puudu mängu käigus tekkinud eesmärgist, visata vastasest poole rohke punkte. See oli neil jõukohane mitmel korral mängu käigus (24:10, 40:17, 69:31, 76:37, 82:40, 97:47, 100:49, 104:52), kuid lõpuks Toilal eesmärgist kaks punkti puudu.

Seega on poolfinaalides vastamisi Iisaku/Kaitseliit – Toila ja Remeks – Iisaku KK, kohtumised peavad detsembrikuu jooksul toimuma vastavalt Iisaku/Kaitseliidu ja Remeksi koduväljakul. Finaal peetakse jaanuarikuu teisel nädalavahetusel Jõhvi spordihallis.