06.06.2008

Kohtla-Nõmme meistriks tänavakorvpallis tulid Hito ja Kohtla-Nõmme

Reede õhtul peetud Kohtla-Nõmme meistrivõistlustel tänavakorvpallis saavutasid võidu eliitklassis KK Hito ja amatööride klassis Kohtla-Nõmme. Nädalavahetusel selguvad Jõhvis maakonna meistrid, laupäeval mängivad noored ja pühapäeval mehed.

Eliitklassi finaalis läks KK Hito Iisaku võistkonna Ülo vastu 5:0 juhtima, kuid peagi leidsid hitolased end 5:10 kaotusseisust ning Ülot lahutas võidust vaid üks tabav kaugvise, mille eest antakse tänavakorvpallis kaks punkti, mitmel korral olidki iiskulased võidutabamusele lähedal, kuid Hito sai siiski järgi 9:10.  Ülo sai punkti juurde, kuid otsustav sõna jäi siiski hitolastele. Kaks tabavat kaugviset tagasid neile 13:11 võidu ja kuldsed medalid. Hito eest mängisid Toomas Valdre, Margo Tali, Edvard Trumm ja Andres Mänd. Ülo võistkonnas olid Peeter ja Viljar Valdre ning Lauri Nurgamaa.

Eliidis oli kolm meeskonda ja pronksmedalid said tulevikulootustest koosnev meeskond Nääpsud (Artur Saariste, Marko Rooden, Karl Viimsalu), kes eriti Hitole näitas tõsiselt hambaid.

Amatööride finaalis jäi Kohtla-Nõmme (Raul Kaivoja, Janno Kasemaa, Tanel Leisalu, Roland Tarum) Chuck Norrise (Kristjan Osvet, Jarmo Juhanson, Taavi Põllu, Kristo Sumnikov)nime kandud meeskonna vastu 2:7 taha, kuid võitis siiski 12:9. Kolmanda koha sai võistkond Booner (Reigo Niglas, Heimar Juhanson, Veljo Vahejõe, Talis Põllu). 4.-5.kohta otsustanud kohtumises oli võistkond Tukkijad (Janar Tukkija, Jaano Tukkija, Imre Meller, Nikita Soroka) 12:8 parem võistkonnast Segod (Martti Metsla, Jarko Kool, Raigo Grüning).

Eliit
Põhiturniir: 1. KK Hito 2, 2. Ülo 1, 3. Nääpsud 0 võitu. Hito – Ülo 12:7, Ülo – Nääpsud 12:3, Hito – Nääpsud 12:9
Poolfinaal Nääpsud – Ülo 1:12
Finaal Hito – Ülo 13:11