19.03.2009

Kohtla-Järve austas talimängude võitjaid

Kolmapäeval, 18. märtsil võeti Kohtla-Järve linnavalitsuse kohvikus vastu Eestimaa XI talimängudel Kohtla-Järvet võidule aidanud sportlasi.

Avakõnes meenutas Kohtla-Järve spordijuht Kristiine Agu, et talimängude 44aastases ajaloos võitis Ida-Virumaa talimängud esmakordselt ning Kohtla-Järve, kel oli esimest korda õigus neil mängudel osaleda, saavutas suurte linnade (üle 10 000 elanikku) seas esikoha.

Linnapea Jevgeni Solovjov tänas kõiki linna võidule aitajaid ja andis neile üle linna vapiga märgid ja linna sümboolikaga pastapliiatsid.

Samuti anti üle Ida-Virumaa spordiliidu tänukirjad maakonna võidule aitamise eest Piret Niglasele (vastutas suusatamise eest), Kadre Maalmale (koostas koos Harry Heinrichseniga orienteerumisvõistkonda), Jaak Roodenile (võistkonna fotogaaf) ja Tõnu Kortelile (staabi ülem). Samuti tänati spordiliidu poolt esikolmikusse tulnud Kohtla-Järve sportlasi.

Kohtla-Järve edukaim ala oli male, kus saavutati kindel esikoht. Meeste korvpallis sai Kohtla-Järve kolmanda koha. Kabevõistkond oli viies. Murdmaasuusaramises saadi kuuenda koha punktid. Kokkuvõttes tähendas see Kohtla-Järvele 178 punktiga esikohta, kahe punkti kaugusele jäi Narva, kes kindlustas suurte linnade arvestuses Ida-Virumaale kaksikvõidu. Kahe Ida-Virumaa ning Rakvere ja Kuressaare (kogusid võrdselt 161 punkti) järel oli viies Sillamäe (143,5). Kokku osalesid võistlustel 26 linna võistkonnad, kusjuures väikeste linnade arvestuses oli Kiviõli Paide ja Kärdla järel kolmas