18.07.2007
Kergejõustik

Koðelev võitis Viljandi poolmaratoni

Pühapäeval Viljandis aset leidnud Jüri Lossmanni mälestusjooksu võitis Vjatðeslav Koðelev kohaliku mehe Einar Kaigase ees, kirjutab Sakala.

«Paljud tipud jäid tulemata,» nentis ürituse korraldaja Ants Kuusik. «Kindlasti mõjutas sportlasi see, et päev varem oli Pühajärve jooks: küllap nii mõnigi ei tahtnud kaks päeva järjest pingutada.»

Kui tavaliselt on 21,1 kilomeetri pikkuse jooksu stardis olnud üle 30 võistleja, siis seekord oli neid vaid 18. Ka teistel kavas olnud distantsidel jäi osalejaskond harilikuga võrreldes napimaks.

Põhijooksu võitnud sillamäelase Koðelevi võiduaeg 1:15.34 on Kuusiku hinnangul treeningjooksu tase.

«Rajarekord 1:07.57 on tartlase Üllar Mati nimel ja ka Koðelev on jooksnud 1:08-ga,» rääkis ta.

Kokku osales eri distantsidel 57 sportlast.