14.06.2008
Kergejõustik

Koðelev Harkus teine

Laupäeval toimunud 37. jooksul ümber Harku järve kinnitas valgalane Pavel Loskutov, et hetkel Eestis talle vastast ei leidu. Kindel võit tuli 6,5 km distantsil ajaga 19.05. Nagu ka eelmisel aastal jõudis taas teisena finiðissse sillamäelane Vjatðeslav Koðelev, kes kaotas Loskutovile 8 sekundiga.

Kolmandana lõpetas ajaga 19.46 Kaupo Tiislär.

Idavirulastest mahtusid esikümnesse lisaks Vjatðeslav Koðelevile kuuendana lõpetanud Deniss Koðelev ja üheksanda koha saanud Aleksei Markov.

Mayeri Järvejooksude sarja teise etapina kavas olnud jooksu ümber Harku järve lõpetas kokku 864 spordisõpra. Eelmise aasta osalejate poolt püstitatud rekord ületati 187 osalejaga. Rõõmustavalt palju oli lõpetajate hulgas õrnema soo esindajaid – 33  % ehk 287 naist tundsid rõõmu ümber Harku järve jooksmisest või kõndimisest.  Enne järve jooksu toimunud Lotte lastejooksudel osales üle 152 last vanuses kuni 12 aastat.