11.01.2009

KK Hito võitis lisaaja viimase sekundi viskest

Kohtla-Järve KK Hito U15 vanuseklassi (s.1994. a ja hiljem) poisid pakkusid Euroopa Noorte Korvpalliliiga A-divisjoni koduetapil viimases kohtumises Ukraina klubiga Mariupole BC Azovmash tõelist närvikõdi, sest noormaalaja viimasel sekundil seati vabavisetest jalule viik ja lisaaja viimasel tabati võidu toonud kaugvise.

Mäng oli äärmiselt tasavägine, avaveerand lõppes 12:12 ja poolaeg 18:18. Kolmandal veerandajal õnnestus Hito 28:18 ja 32:23 ette minna, kuid mängu tavaaja viimane minut algas juba Hito kaotusseisul 37:40. Algusest tabas etapil Hito parimaks tunnistatud Georg Tambre kahest vabaviskest ühe, kohe tehti vastastele viga, kuid see oli hitolastele võistkondlikult sel veerandil alles teine viga. Mängida jäi kuus sekundit ja vastastel oli Hito pingi juurest kasutada küljeaut. Olukord tundus lootusetu, kuid hitolastel õnnestus siiski teha vaheltlõige ja kohtumise edukaimana 19 punkti visanud Sander Saare sai minna kiirrünnakusse, mille edukat lõpetamist suutsid ukrainlased taktistada vaid vea hinnaga. Nii oli 0,6 sekundit enne lõpuvilet seisul 48:50 kasutada Saarel kaks vabaviset, mille ta mõlemad ka külmavereliselt korvi saatis – lisaaeg.

Lisaajal oli palju rabistamist ja seisul 44:44 oli ukrainlastel võimalik hoida palli lõpuviskeks, kuid nende rünnak lõppes taas pallikaotusega ning hoopis Hitol jäid mõned sekundid aega. Palli sai kolmepunkti joone taga Rasmus Luud, kelle tabava viske järel oli külaliste emotsiooniks peast kinni hoidmine ja maas lamamine. Väikeseks lohutuseks jäi ukrainlastele teadmine, et esmaspäeval kell 16.30 on neil võimalik sõprusmängus üritada revanði. Paistab kas selles mängus tuleb platsile nende kasuks pühapäeval 24 punkti visanud laupäevane sünnipäevalaps Artjom Klymenko, vähemalt võistkonna grupildile tulemast pettunud 2.06 pikk noormees keeldus.

Hito oli saanud etapil kolme kaotuse kõrvale teise võidu ja sellega teinud pika sammu selle suunas, et säilitada tugevama 16liikmelise grupi koht ka tulevaks hooajaks.

Kohtla-Järve etapi võitis täiseduga tiitlikaitsja Ð. Marciulionise BA Vilniusest.