13.05.2013

KK HITO võitis, kuid kaotas

KK HITO kaotas G4S KMLi üleminkeumängudel kahe kohtumise kokkuvõttes Kohila SK/Lallemand meeskonnale.

Reedel Jõhvi spordihallis peetud mängus sai KK HITO küll 88:83 võidu, kuid kuna viis päeva varem Kohilas kaotati 68:82, siis kahe mängu kokkuvõttes osutus Raplamaa meeskond paremaks.

Meistriliiga viimase ja esiliiga esimese meeskonna korduskohtumine algas tasavägiselt ja avaveerand lõppes 22:21 hitolastele. Poolajaks oli HITO suutnud 13 punkti avamängu 14st kaotusepunktist tagasi mängida – 45:32, kusjuures vabaviskeid olid hitolased tabanud vaid 19/9.

Enamus kolmandast veerandist ei tekitanud väljakuperemeestele ärevust, kuid 70:52 eduseisult lasti viimase kahe minutiga vastastel visata 9 punkti ja viimast veerandit alustati vaid 9punktilises eduseisus – 70:61.

Viimasel veerandil aga näitasid külalised, et ka esiliigas osatakse korvpalli mängida ning tesit korda pärast 15:17 kaotusseisu jäi HITO kaotusseisu 36- minutil – 78:79, Ja kuigi 80:80 siesult eelviimasel minutil hitolased veel ärkasid ja said ette 88:80, oli meistriliiga rong läinud ja lõpunumbrid näitasid hitolaste vaid viiepunktilist eduseisu – 88:83 ehk kahe mängu kokkuvõttes jäi Kohila peale 165:156. Tähelepanuväärne on asjaolu, et teisel poolajal mängisid hitolased rünnakul nii hambutult, et ei saadud kordagi vabaviskejoonele.