05.10.2007

KK Hito teine võit

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliigas alistas KK Hito neljapäeva õhtul Kohtla-Järve spordihoones 85:76 TLÜ/Kiili SK.

Mõlemad meeskonnad olid enne neljapäevast mängu saanud ühe võidu ja ühe kaotuse.

Mängust niipalju, et Hitol ebaõnnestus esimese poolaja lõpp, kui pooletst minutiga muutus nende eduseis 36:35 poolajavileks kaotusseisuks 36:42.

Kolmandal veerandajal oli Hito taga juba kümne punktiga (40:50), kuid pärast minutilist mõtlemisaega saadi hoog sisse ning kolmanda veerandaja lõpuks oldi ees 55:54.

Otsustavaks sai olukord, kus 67:63  eduseisul tabas Edvard Trumm korvi alt, vastased nõudsid jooksu vistaes palli vastu seina. Järgnes tehniline viga, mille väga head mängu näidanud Toomas Nõmmiste karistas kahe tabava vabaviskega. Ning kui Toomas Valdre oli tabanud veel kaks väljateenitud vabaviset oli vahe juba kümme punkti – 73:63. Mängida jäi veidi rohkem kui viis minutit.

Külalised said veel seisu 77:66 muuta eelviimaseks minutiks seisudeks 77:72 ja 80:74, kuid Hito raskelt kättevõidetud edu käest ei andnud.