15.03.2010

KK Hito sai superfinaali viinud etapil kolmanda koha

KK Hito sai U16 (s. 1994. a ja hiljem) Euroopa Noorte korvpalliliiga viimasel etapil Leedus Nidas kolmanda koha ja kindlustas endale koha superfinaalis.

Kolme etapiga 10 võitu ja 5 kaotust saanud Hito pääsemist maikuus Moskvas toimuvasse kaheksa parema meeskonna superfinaali kinnitas esmaspäeval ka liiga juht Guntis Senhofs. Kuigi teise alagrupi mängud pole veel mängitud ja võimalik, et superfinaali kaasatakse ka Balkanimaade noorteliiga võitja, siis Hito põhituriiril allapoole kuuendat kohta langeda ei saa.

Viimasel etapil sai Hito 3 võidu ja 2 kaotusega kolmanda koha karika. Meeskonna parima mängija eriauhinna sai Sander Saare.

Treener Priit Sternhofi kokkuvõte
Himkiga ilumäng, poolaeg 31:19,kontrollisime mängu lõpuni.

Klaipeda vastu poolaeg 35:35, seejärel jäime 10 taha, kuid normaalaeg 59:59,lisaaja viimasel sekundil vigastas Tambre jalga.

Marciulonise vastu oli uimane mäng, juhtisime pidevalt 10-15p, kuid suuremaks vahet saanud.

Taanlastega hoidsime Tambret puhkereþiimil ja ei tekkinud võiduvariantigi.

Viimases mängus Kediainiai vastu oli ilus avapoolaeg 31:17, kuid teisel poolajal mängiti edu maha, kuna ei realiseeritud kindlaid võimalusi ja vastaste snaiper, kes tabas 10 3p viset (kokku 38p) oli pidurdamatus viskehoos,lõpusekunditel oli õnn vastaste poolel, meie viimane 3p.vise ei tabanud.

1. Vaelroese 4-1
2. Kedainiai 4-1