19.12.2016

KK HITO sai finaalivastaseks Kiviõli/Lüganuse

Ida-Virumaa korvpallikarikavõistluste finaalis kohtuvad KK HITO ja karikakaitsja Kiviõli/LÜganuse. Karikafinaal peetakse laupäeval, 7. jaanuaril kell 17 Jõhvi spordihallis.

Seega said finaali kaks Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel esiliiga mängivat meeskonda. Kui KK HITO alistas poolfinaalis meistriliiga meeskonna Iisaku Peetri Pizza 71:54, siis Kiviõli/Lüganuse sai pärast 38:43 kaotatud poolaega jagu samuti meistriliigas mängivast Kohtla-Järve Remeks/Entehist koguni 91:64.

Remeks/Enteh oli omakorda veerandfinaalis alistanud eelmise hooaja karikafinalist Toila 89:81. Ka neljanda meistriliigas mängiva meeskonna, Mäetaguse SK teekond oli lõppenud veerandfinaalis, kus neist oli Kiviõli/Lüganuse parem 96:76.

KK HITO on karika võitnud seitsmel korral: 2006-2009, 2012, 2014, 2015, lisaks on finaalis mängitud 2004. ja 2013. aastal. Arvestades, et tegu on 18. karikafinaaliga, siis enam kui pooltest kordadest on üks finalist olnud KK HITO. KIviõli regiooni esindusmeeskond on finaalis esindatud kaheksandat korda. Karikavõtjaks on tulnud Askele aastatel 2003 ja 2005, Askele/Kiviõli aastal 2013 ja Kiviõli/Lüganuse aastal 2016.

KK HITO ja Kiviõli regiooni meeskondade finaalid on 2:1 KK HITO kasuks:
2006: KK HITO – Askele 71:69
2013: Askele/Kiviõli – KK HITO 68:57
2014: KK HITO – Askele/Kiviõli 90:79