17.12.2010

KK Hito pääses ka A-klassiga karikafinaali

Eesti karikavõistluste finaalis mängib tuleval kolmapäeval Raplas lisaks KK Hito B-klassile ka A-klassi võistkond, kes reedel alistas Jõhvi spordihallis Kohila SK/Märjamaa SK meeskonna üllatavalt kindlalt 78:48.

Avaveerand kulges suhteliselt võrdselt ning Hito juhtis 21:15, poolaja võitsid hitolased 17 punktiga – 43:26. Mäng sai lahenduse kolmandal veerandajal, kus külalised said vaid kolm punkti – 68:29, sellise tulemusega lõppes kolmas veerand, kusjuures Kohila sai kolmandal veerandil esimesed punktid alles siis kui mängitud oli 7.50 ja seis 62:28.

Suurim vahe oli viimasel veerandi alguses, kui Hito juhtis 41 punktiga – 70:29. Lõpus sai platsile juba nn teine viisik, kuid vahe eriti ei vähenenud. Lõppseis 78:48 peegeldab igati mängu käiku.

Hito A-klassi (s. 1992. a ja hiljem) meeskond sai kõik mängud loosi tahtel pidada kodus, 1/8finaalis alistati Tartu Salva/Rock III 87:56, veerandfinaalis alistati tulises mängus KK Pärnu 90:85 ja poolfinaalis saadi siis kindel võit Kohila/Märjamaa üle 78:48. Teisest tabelipoolest sai finalai BC Kalev/Cramo I, kes alistas oma vastased 29, 23 ja 31 punktiga. Meistrivõistlustel jagavad karikavõistluste finalistid 2.-3. kohta, mõlemal on 9 võitu ja 2 kaotust. Liider on 11 võidu ja 1 kaotusega KK Pärnu. 11. oktoobril Tallinnas peetud mängus sai Hito Kalev/Cramo Ist jagu kindlalt 96:70, kuid karikafinaal on hoopis midagi muud, kui üks mitmest meistrivõistluste kohtumisest.

B-klassis (s. 1995. a ja hiljem) on KK Hito finaalivastane Tartu Salva/Rock I. Selles mängus on kindel favoriit Tartu meeskond, kel meistrivõistlustel tabelis 11 võitu ja 0 kaotust. KK Hito on meistrivõistlustel 5 võidu ja 4 kaotusega 5. kohal.

Hito on ainuke meeskond, kes pääses poistest finaali kahe võistkonnaga. Palju ei jäänud puudu ka sellest, et Hito oleks olnud finaalis ka C-klassis, kus kaotati poolfinaalis Virumaa PK meeskonnale Rakveres peetud mängus 63:65. C-klassis on finaalis Virumaa PK ja Rapla KK.

Karikafinaalid peetakse tuleval kolmapäeval Rapla spordihoones.