06.01.2008

KK Hito kolmandat aastat järjest karikavõitja

Esimese võistkonnana pälvis KK Hito Ida-Virumaa korvpallikarikavõistlustel kolmanda karikavõidu, tehes seda pühapäeval kolmandat aastat järjest. Teist aastat järjest alistati finaalis KK Narva, sedakorda purustati narvalased koguni 101:60 (26:12, 22:8, 20:19, 33:21).

Võistluse ühe toetaja, Hansapanga esindaja Jaak Saare käst võttis võistkonna esikohakarikad (jäädava ja rändava) vanameister Veiko Innos, kellele lisaks kuulusid võidukasse meeskonda Toomas Nõmmiste, Andres Mänd, Toomas Valdre, Veiko Innos, Alar Pärn, Margo Tali, Edvard Trumm, Siim Laur ja Raigo Onton.

KK Narva mängis finaalis koosseisus: Juri Titov, Roman Skipin, Dmitri Nazarov, Sergei Senedjak, Vitali Nikitin, Artjom Filippov ja Aleksandr Aleksejev.

Lisaks Hansapangale toetas finaali Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp.

KK Hitole oli see pühapäeval teiseks karikaks, set päeval olid C-klassi (s. 1994. a ja hiljem) poisid (tr Meelis Luud) saavutanud Euroopa Noorte Liiga teisel etapil nelja võidu ja ühe kaotusega sarnaselt esimesele etapile kolmanda koha.

KK Hito nokautis karikafinaalis KK Narva

101:60 – sellise seisuga lõppes pühapäeval Vokas toimunud Ida-Virumaa karikafinaal, kus karikakaitsja KK Hito alistas KK Narva meeskonna.

Arvestades seda, et pärast aastatagust karikavõitu Narva üle oli Hito kaotanud piirilinna meeskonnale nii maakonna meistrivõistluste finaalis kui ka alanud hooajal meistrivõistluste esimeses ringis, ootasid korvpallisõbrad pühapäeval põnevat lahingut, kuid juba esimese veerandaja 26:12 võiduga pani Hito mängupilti arvestades kõik paika. Iga veerandiga kasvas Hito eduseis vastaste ees: seis oli poolajaks 48:20, 3. veerandaja lõpuks 68:39 ja lõpuvile kõlades 101:60. Suurim vahe oli sealjuures 42 punkti seisul 91:49.

KK Hito mängiva treeneri Toomas Nõmmiste sõnul oli terve võistkond finaaliks valmis. “Kõik meie mängijad soovisid tõestada, et just meie oleme Ida-Virumaal parimad ja eelmised kaotused olid lihtsalt juhus. Finaalis olime rohkem võistkond, kui seda oli Narva,” ütles Nõmmiste. Hito mängujuht nentis, et kindlasti mõjutasid karikafinaali tulemust ka eelmisel päeval peetud meistrivõistluste mängud, kus Hito sai aastavahetuse järel kätte mängurutiini, alistades tugeva lõpuspurdi abil Mäetaguse, samas kui Narva kulutas väga palju energiat Remeksi alistamiseks. “Meie eesmärk finaalis oli neilt kiiresti mänguisu ära võtta ehk kärpida nende viskekindlust ja sellega tulime me toime. Alates teisest veerandajast oli kõik lihtsalt vormistamine,” ütles Nõmmiste.

Hoolimata sellest, et numbriliselt oli sel aastal KK Hito võit suurem kui eelmisel aastal (101:60 ja 97:74), tuli Nõmmiste sõnade kohaselt eelmisel aastal karikavõit kergemini. “Eelmisel korral ei osutanud nad absoluutselt vastupanu, seekord vähemalt punnisid,” ütles Nõmmiste, kelle käe all on KK Hito viimasel kuuel hooajal saanud karikavõistlustel kolm ja meistrivõistlustel neli esikohta.

KK Narva kapten Dmitri Nazarov tunnustas vastaseid. “Nad tegid hea stardi ja me ei olnud selleks valmis, lisaks oli meil kohati ebaõnne ja vastase hea mängu korral polegi mängu lagunemiseks palju vaja,” tõdes Nazarov. Ka narvalane nentis, et laupäevane mäng võttis palju energiat, eelkõige vaimses plaanis. “Tuli välja, et me polnud valmis ühelt raskelt mängult teise raske mängu peale lülituma. Pärast mängu ei olnud me niivõrd nördinud, kuivõrd imestunud, miks küll nii läks,” sõnas Nazarov.

Nazarov avaldas lootust, et kõigest hoolimata (meeskonnal on Narva kodusaalis ühist treeningaega nädalas vaid korra – pühapäeviti kaks tundi) suudab Narva meeskond ka meistrivõistlustel end finaali mängida. Küsimusele, kas ka meistritiitlit suudetakse kaitsta, vastas Nazarov kahe sõnaga: “Eks paistab.”

Ida-Virumaa karikavõistluste finaali läbiviimist toetasid Kultuurkapital ja Hansapank, kelle esindajana Jaak Saar ka võistkondadele auhinnad andis. KK Hito sai esimesena võidukarika kolmandat korda ja kõik võidud on tulnud järjest. 2006. aastal alistati finaalis Askele, seejärel on kaks korda võidetud Narvat. Lisaks korvpallile said pealtvaatajad finaalis näha SK Fööniks ergutustüdrukute esinemist ja osaleda auhindade loosimisel.