15.01.2012

KK HITO kinkis Toomas Nõmmistele ülekaaluka karikavõidu

Toomas Nõmmiste lahkumismänguks suurest korvpallis kujunenud Ida-Virumaa karikavõistluste finaalis alistas KK HITO ülekaalukalt Narva meeskonna.

Pühapäeval regionaalse tähtsusega mängudest Jõhvi spordihalli jaoks rekordilise, ligi 200 pealtvaataja ees kulgenud finaalis ei jätnud hitolased midagi juhuse hoolde. Kuigi mängu esimesed viis minutit olid karikafinaalile omaselt närvilised ja korvidevaesed, siis seisult 8:5 dikteeris mängu HITO, kes võitis avaveerandi 20:9 ja poolaja 55:24.

Kõige tasavägisem oli kolmas veerand, mille HITO võitis skooriga 15:14. Viimane veerand pakkus põnevust, kas hitolased saavad sada punkti täis. Said ja mäng lõppes 100:48.

HITO edukaim oli 24 punkti ja 8 lauapalliga jõhvilane Siim Laur, Markus Laanemets Iisakust toetas teda 15 punktiga. Punktiarve avasid kõik 12 hitolast: Alar Pärn 12, Jarko Kool ja Margo Tali 10, Toomas Nõmmiste 7 (lisaks 4 resultatiivset söötu ja 4 pallikaotust. “Vabaviskeid oleks tahtnud ka visata, aga ei õnnestunud,” sõnas päevakangelane.), Roel Burov 7, Aleksis Anijärv 4, Edvard Trumm 4 (lisaks 13 lauapalli), Georg Tambre 3, Riho Unt 2, Kristo Sumnikov 2.

Ka narvalastel said käe valgeks kõik seitse mängumeest: Jüri-Artur Elenberg 14, Dmitri Nazarov 8, Aleksei Stonogin 7, Sergei Senedjak 7, Marko Pilder 6, Robert Järvelainen 4, Aleksandr Aleksejev 2.

Mängijaid autasustas Ida-Virumaa spordi suurtoetaja, Swedbanki Põhja-Eesti regiooni juht Jaak Saar. Finaali toetas auhindadega ka Eesti Pagar.

Tänud korvpalliliidu kaasabile said kõik korvpallihuvilised finaalile kaasa elada ka Eesti korvpalliportaalis www.basket.ee.

Ida-Virumaa karikavõitja selgus 13. korda. KK HITOle oli see viiendaks karikavõiduks, eelmised olid aastatest 2006-2009. Narva alistati karikafinaalis kolmandat korda. Narvale jäi endiselt kirja karikavõit aastatest 2001. ja 2002.