19.01.2013

KK HITO/Jõhvi sai EYBLis ka teisel päeval võidu ja kaotuse

Euroopa noorte korvpalliliiga U15 vanuseklassi teisel, Jõhvis toimuval etapil sai KK HITO/Jõhvi laupäeval sarnaselt reedesele avapäevale tabelisse võidu ja kaotuse. Teine etapil Eestit esindav klubi, BC Tallinn järkab ainsana võiduta.

Laupäevase turniiripäeva esimeses pooles suutis KK HITO/Jõhvi tasavägises mängus alistada Kashastani klubi BC Barsy pärast 21:27 kaotatud poolaega 54:50. BC Tallinn ei suutnud vastu saada BS Ridzenele ja mäng kaotati 52:65. Riia BS Ogre võitis Helsingi BC ToPo 56:46, kuid soomlaste au hoidis kõrgel Espoo BC Tapiolan Honka, kes alistas Riia BS Pardaugava koguni 73:25.

Enne kui KK HITO/Jõhvi päeval teistkordselt väljakule jooksis, sai päeval teiskordselt võidurõõmu maitsta BS Ogre, kes võitis Tapiolan Honka 67:55. Soomlaste tuju hoidis aga seekord üleval BC ToPo, kes ülipõneva lõpuga mängus võitis BS Pardaugava 58:55. Tubli lahingu andis Kashastani meeskonnale BC Tallinn, Jevgeni Gurjanovi hoolaelused suutsid tulla kolmandal veerandil 31:42 kaotusseisust ja viigistada 42:42 ja 46:46, kuid lõpuks said 61:51võidu siiski kasahhid.

Päeva viimane kohtumine KK HITO/Jõhvi – BS Ridzene algas väljakuperemeestele ilusti, avaveerand võideti 16:8, poolajaks oldi ees 27:19 ja kolmandal veerandil juhiti 37:25. Siis aga lasti teha lätlastel alguses 10:0 ja seejärel seisul 44:38 veel 17:0 spurt ning mäng kaotati 52:66, kusjuures viimane veerand häviti koguni 12:31.

Kaheksa meeskonna turniiril, kus iga meeskond peab viis kohtumist on enne viimast võistluspäeva seis äärmiselt segane. Tapiolan Honka, BS Ogre ja BS Ridzene on saanud 3 võitu ja 1 kaotuse, 50% peal on BC ToPo, BC Barsy ja KK HITO/Jõhvi 2-2, BS Pardaugava on saanud ühe võidu ja BC Tallinn pole seni võiduarvet avanud

Pühapäevane kava: 9.00 BC Barsy – Tapiolan Honka, 10.30 BS Ogre – BC Tallinn, 12.00 BS Ridzene – BC ToPo, 13.30 KK HITO/Jõhvi – BS Pardaugava. Seega võib juhtuda, et koguni kuus meeskonda koguvad võrdselt 3 võitu ja 2 kaotust. Sellesse seltskond võib tõusta ka KK HITO/Jõhvi, kel on seega võimalus hõivata etapil kohad esimesest kuni seitsmendani.