14.09.2012

KK HITO/Jõhvi lõpetas avapäeva lisaaja võiduga

Jõhvi spordihallis toimuva Euroopa noorte korvpalliliiga U20 vanuseklassi avaetapi esimesel päeval kahest mängust ühe võidu saanud KK HITO/Jõhvi lõpetas päeva lisaaja võiduga Liepaja üle.

Kohtumist Liepajaga alustasid paremini külalised, kes võitsid avaveerandi 12:8 ja juhtisid teisel veerandil 24:13, kuid 10:0 spurdi toel said hitolased vaheajaks vahe vaid ühele punktile (23:24) ja teisest veerandist kulgeski mäng tasavägiselt. Kolmas veerand lõppes 42:42 ja normaalaeg 54:54. Lisaajal olid hitolased värskemad ja võitsid 65:56. “Vastane tabas hästi kaugelt (3pv 26/9), õnneks saime lauavõitluse hoitud tasakaalus ja selle toel saimegi kohtumise enda kasuks pöörata,” sõnas KK HITO/Jõhvi peatreener Priit Sternhof. KK HITO/Jõhvi edukaim oli 19 punktiga Eesti noortekoondislane Georg Tambre, kes samas jättis kümmekond kindlat punkti korvi alt viskamata, lisaks võttis ta 10 lauapalli. Duubliga sai hakkama teinegi noortekoondislane Sander Saare, kes viskas 11 punkti ja võttis 11 lauapalli, lisaks andis ta 5 resultatiivset söötu. Aleksis Anijärv ja Jalmar Joosep Saar viskasid 12 punkti.

Päeva esimeses mängus Moskva regiooni superklubi BC Himki järelkasvumeeskonnaga läks hitolastel käest mängu lõpp ning seisult 45:49 lasti vastastel kuue minutiga visata 20 vastuseta jäänud punkti – mäng kaotati 45:69. Tambrelt selles kohtumises 11 punkti, Ainijärv viskas 9 ja Mario Kirsimaa 8 punkti. “Meist pikemad vastased suutsid oma mängu peale suruda ja tabasid ka hästi kaugelt. Nende mäng oli väga hästi balansseeritud ja nendest kaheksast meeskonnast, kes Jõhvis on tunduvad avapäeva põhjal just himkilased kõige võimsamad,” ütles Sternhof. Himkilaste ridades on ka üks 2.20 pikk mängumees ning neil on kokku võistkonnas seitse mängijat, kel pikkust 1.99 või enam. Kusjuures lühim mängumees on 1.94.

Laupäeval on HITO/Jõhvi vastasteks meeskonnad, kel avapäeval ei õnnestunud võiduarvet avada, kell 13 kohtutakse Moskva Dünamo ja kell 18.20 BC Samaraga. “Kahest mängust ühe peaksime konkurentsis püsimiseks laupäeval ikka võitma. Õnneks saime avapäeval ühe võidu kätte, sest kahe nulliga oleks olnud väga nukker kodus alustada,” tõdes Sternhof.

Kokku mängib Euroopa noorte korvpalliliiga U20 vanuseklassis 16 meeskonda, kellest pärast üheringilist põhiturniiri pääseb finaalturniirile neli paremat. Eelmisel hooajal õnnestus KK HITO/Jõhvil saavutada samas vanuseklassis hõbemedalid.