05.04.2012
Firmasisesed

KK HITO/Jõhvi kohtub veerandfinaalis Tallinna Marcusega

Eesti korvpallimeistrivõistluste põhiturniiri võitja KK HITO/Jõhvi sai veerandfinaaliks vastase Tallinna Marcuse, kellega on samas faasis kohtutud 2006. aasta kevadel ja siis hoolimata sellest, et külas juhiti vahepeal isegi 26 punktiga, saadi kahe mängu kokkuvõttes hilisemalt esiliiga võitjalt ikkagi kaotus. Käesoleval hooajal ei mängita enam aga veerandfinaalides kaks mängu, vaid kui pärast teist mängu on seis 1:1, peetakse kolmas, otsustav mäng.

Viimati kaotasid idavirulased Ants Vändriku hoolealustele aga 7. detsembril 2007. aastal Vokas, kui tollane Jõhvi/Toila jäi alla siis Kotree SK nime all mänginud meeskonnale 76:89. Seejärel on saadud üheksa võitu järjest.

Kui põhiturniiri võitjana oli KK HITO/Jõhvi 1/8finaalis vaba, siis Marcus kohtus Tartu Ülikool II ja võitis seeria 2:0, avakohtumine Tallinnas lõppes 99:80 ja eile mängiti Tartus, kus külalised võitsid 82:76. Tartlaste parim oli teises kohtumises kohtlanõmmelane Artur Saariste 16 punktiga.

Veerandfinaali HITO/Jõhvi esimene mäng on plaanis pidada 13. aprillil Jõhvis kell 20. Teine kohtumine on kavas 19. aprillil Tallinnas ja vajadusel mängitakse kolmas kohtumine 20. aprillil taas Jõhvis.

HITO jaoks on kaalul ka see, et kui Marcus veerandfinaalis alistatakse, siis toimub nelja parema meeskonna osavõtul finaalturniir Jõhvis. Eelmisel aastal mängiti finaalturniir Kohilas ja siis sai HITO teatavasti kolmanda koha.

Käesoleval hooajal on KK HITO/Jõhvi ja Marcus kohtunud kahel korral, 26. jaanuaril Tallinnas võitis HITO/Jõhvi 102:58 ja 16. märtsil Jõhvis lõpopes kohtumine kodumeeskonna 98:60 võiduga. Vahed olid küll suured, kuid Marcusel puudusid neis kohtumises mitu põhimeest.

HITO ja Marcuse kohad ja vastasseisud eelmistel  hooaegadel.

Jõhvi/Toila – 12.
Marcus tuli Kotree SK nime all teises liigas 3.

SK Marcus/Kotree – kolmanda liiga 3.

Tuletame Põhjaranniku vahendusel meelde 2006. aasta kevadel toimunu.

Avamängu lugu

KK Hito andis suure edu käest

Kohtla-Järve KK Hito juhtis Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliiga esimeses, esmaspäeva õhtul Tallinnas toimunud veerandfinaalmängus enne viimast veerandaega 22 punktiga (69:47), kuid mängu lõpuks kahanes vahe kolmele punktile (80:77). Korduskohtumine peetakse eeloleval reedel kell 19.30 Kohtla-Järve spordihoones. Kahe mängu kokkuvõttes paremaks osutuv meeskond jõuab poolfinaali ehk nelja tugevama hulka.

Tasavägiselt kulgenud esimesele poolajale, kus vaid lõpu eel tabanud kaugvisete toel said külalised sisse väikese vahe (44:36), järgnesid kaks eriilmelist veerandaega: kolmanda veerandaja võitis Hito 25:11, viimase Kotree 30:11. “Kui kolmandal veerandajal mängisime hästi kaitses ja rünnakul õnnestus kõik, siis viimasel veerandajal oli vastupidi,” lausus KK Hito mängiv treener Toomas Nõmmiste, kes nentis, et lõpus andis hitolastel tunda väsimus. Kui Hitol said üheksast kohalolnud mängijast mänguaega vaid kuus, siis vastaste treener mängitas kümmet mängumeest.

“See on läbi aegade olnud meie tüüpiline viga, et me ei oska suurt eduseisu hoida ja ikka tekib mängu lõpusireeni ootamise moment. Seda oodates aga kipub eduseis kahanema,” nentis Nõmmiste, kelle meeskond tõi Interneti sporditotalisaatoril mängijatele esmaspäeval kõva kasumi, sest KK Hito koefitsient oli 2,7 (nt 100 krooni panustanu võitis 270 krooni).

Eduseisu käestlaskmises leidis treener ka positiivset. “Muidugi oleks olnud parem võita paarikümne punktiga. Samas arvan, et see, et vahe jäi kolm punkti, on parem, kui et vahe oleks jäänud kümme punkti, sest muidu oleks kordusmänguks olnud liigne rahulolu. Nüüd algab kordusmäng sisuliselt nullist ning see, kes võidab, saab ka edasi, ning see teadmine võimaldab mängijatel end paremini mänguks motiveerida. Kuigi eks vastastel on tänu vahe tagasimängimisele kordusmänguks psühholoogiline eelis olemas. Samas ma loodan, et meid toetavad koduseinad, sest ka Tallinnas oli meie mängu vaatamas palju idavirulasi,” sõnas Nõmmiste. Kui Kotree vajab reedel edasipääsuks vähemalt neljapunktilist võitu, siis KK Hito viib edasi ka viik või kuni kahepunktiline kaotus.

Esmaspäevases kohtumises lubasid kohtunikud Nõmmiste sõnul väga jõulist ja robustset mängu. “Praegu on kõik kohad kanged,” nentis Nõmmiste eile pärastlõunal. Sel nädalal peab Hito aga jõudu mõistlikult jagama, sest lisaks esmaspäevasele ja reedesele esiliiga mängule seisab neil pühapäeval ees maakonna meistrivõistluste finaal.

Esmaspäevases mängus jagunesid KK Hito 80 punkti mängijate vahel järgmiselt: Edvard Trumm 19, Margo Tali 18 (6 tabavat kaugviset), Toomas Nõmmiste 13, Alar Pärn 12, Taavi Toomel 10, Andres Mänd 8.

RENE KUNDLA

Teise mängu lugu

KK Hito kordas esiliigas eelmise aasta kohta

Ida-Virumaa edukaim korvpalliklubi, Kohtla-Järve KK Hito lasi Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga veerandfinaali korduskohtumises kodusaalis Tallinna Kotree SK-l visata teisel poolajal 60 punkti, vastates ise vaid 37 punktiga, ning nii kaotati mäng 71:93 ja kahe mängu kokkuvõttes 151:170. Kokkuvõttes tähendas see KK Hitole 16 meeskonna seas 7. kohta, sama koht hõivati ka eelmisel, klubi esimesel esiliigahooajal. Teine esiliigas esinenud Ida-Virumaa meeskond, Jõhvi/Toila lõpetas hooaja teatavasti 12. positsioonil.

“Palun meeskonna kehva esitluse pärast teisel poolajal vabandust ning loodetavasti annavad poolehoidjad meile andeks ja tulevad meid ikka tulevikuski toetama,” ütles pärast kaotatud mängu KK Hito mängujuht ja mängiv treener Toomas Nõmmiste. Hito mäng lagunes pärast seda, kui tagamängijad jäid hätta Kotree pressingu vastu.

Kahetseda tasus esimeses mängus käes olnud 26punktilist edu, mis lõpuks kahanes kolmele punktile (80:77), ning nii algas korduskohtumine sisuliselt nullist. Esimese poolaja Hito kodus küll võitis 35:33, kuid teisel poolajal näitasid külalised sisukamat mängu. 18 punktiga oli KK Hito edukaim selles kohtumises kõik 10 vabaviset tabanud Alar Pärn, kes aga juba esimesel poolajal kogus neli viga. 14 punkti viskasid Edvard Trumm ja Margo Tali, 11 punkti Taavi Toomel, 9 punkti Andres Mänd, 5 punkti Toomas Nõmmiste. Vastaste kolmest edukamast mängumehest kaks liitusid meeskonnaga alles play-off´is.

Jättes viimased kurvad momendid kõrvale, võis treener Nõmmiste sõnul hooajaga rahule jääda. Põhiturniiril saadi 13 võidu ja 9 kaotusega neljas koht ning pääs otse veerandfinaali ja selle pinnalt saadi pakkumine ka meistriliigasse, mida tuleval aastal plaanitakse laiendada.

KK Hito kordas eelmise aasta kohta ka maakonna meistrivõistlustel, kus saadi neljandat aastat järjest esikoht. Kuidas maakonnas otsustavad mängud kulgesid, sellest saate lugeda mõnest järgmisest Põhjarannikust.