26.11.2011

KK HITO/Jõhvi hirmus hoog Euroopa noorte korvpalliliigas jätkub

Hoolimata sellest, et Euroopa noorte korvpalliliiga U20 vanuseklassis ainsana Eestit esindava KK HITO/Jõhvi võistkonna peatreener Priit Sternhof nentis Riias toimuval etapil pärast kaht esimest võitu, et laupäeval läheb meeskonnal raskeks edujada jätkata, tulid täna meeskonnale tabelisse kaheksas ja üheksas võit, tõsi küll mõlemas kohtumises poolajad kaotati.

Laupäevane avavastane oli HITO/Jõhvil Sopoti BC Trefl, kellega hitolased olid avaetapi viie mängu järel täiseduga esikohta jaganud. Poolakad võitsid avapoolaja 23:22, kuid lõpunumbrid näitasid HITO/Jõhvi kindlat 53:40 võitu. Kolm hitolast viskas kahekohalise arvu punkte: Sander Saare ja Georg Tambre 13, Markus Laanemets 12.

Eestlaste osalusel peetud päeva teine mäng oli korviderohke (avaveerandi kaheksa minutiga viskasid meeskonnad kokku üle 50 punkti) ning HITO/Jõhvi alistas BS Riga pärast 41:45 kaotatud poolaega  76:68. Hüvas hoos oli võitjatest Markus Laanemets, kes viskas  25 punkti tabades kaugviskeid 11st 5.Georg Tambre kogus 21 punkti, Sander Saare arvele jäi 12 punkti ja 10 resultatiivset söötu ning Aleksis Anijärv viskas samuti 12 punkti.

Euroopa noorte korvpalliliigat 9 võiduga juhtival KK Hito/Jõhvil jääb teisel etapil pidada veel üks kohtumine, vastaseks on BC Liepaja, kes avaetapil võitis viiest mängust neli.

Kokku mängib Euroopa noorte korvpalliliiga U20 vanuseklassis 16 võistkonda, kes kolme etapiga peavad üheringilise turniiri, HITO/Jõhvi peab viimase, kolmanda etapi mängud Veebruari lõpus taas Riias, siis on vastaeks Rootsi, Soome, Leedu ja kaks Läti klubi. Põhiturniiri neli paremat mängivad aprilli lõpus nelja meeskonna vahelisel finaalturniiril.

Eelmiste aastate kogemuste põhjal kindlustab koha finaalturniiril see, kui põhiturniiril kogutakse vähemalt 12 võitu ehk HITO/Jõhvi vajab finaalturniirile pääsemiseks allesjäänud kuuest mängust vähemalt kolme võitu. Tasub kindlasti sihtida ka põhiturniiri võitu, mis annaks võimaluse taodelda esmakordselt Euroopa noorte korvpalliliiga U20 finaalturniiri läbiviimist Eestis.