18.03.2014

KK HITO II edenes veerandfinaali

Eesti korvpallimeistrivõistlustel mängivatest Ida-Virumaa meeskondadetst tugevuselt teine KK HITO II alistas teise liiga 1/8finaalis kolme mängu kokkuvõttes Järvamaa tugevuselt teise meeskonna Paide Viking Windowsi.

23st teises liigas alustanud meeskonnast pääses play-offi 16. Nende seas neljanda asetuse saanud KK HITO meistriliiga meeskonna duubelrivistus (sel hooajal meistriliiga meeskonna mängijatest saab hooaja lõpuni mõlemas liigas kaasa teha Urmet Roosimägi, meistriliigas hooaega alustanud meestest kuuluvad hooaja lõpuni HITO II  Erik Raud ja Rasmus Luud, eelmisel hooaja meistriliiga mängijatest mängivad sel hooajal duublis Riho Unt ja Margo Tali)  ja 13. asetusega Paide meeskonnal (kellest Järvamaal on tugevam esiliigas põhiturniiri 6. lõpetanud Ambla SK) läks veerandfinaali pääseja selgitamiseks vaja kolme mängu.

Kui avakohtumises Jõhvis oli parem KK HITO II 86:81, siis Paides sai kohalik meeskond revanði tulemusega 110:62. Kolmas, otsustav kohtumine peeti 17. märtsi õhtul Jõhvis ja mõlemapoolsete võiamlustega mängu võitis KK HITO II 76:72 ja jõudis sellega veerandfinaali. Otsustavas mängus kogusid koguni viis idavirulast kahekohalise arvu punkte: Veiko Simm ja Keith Klettenberg 5, Riho Unt 13, Margo Tali 12 ja Erik Raud 11.

Veerandfinaalis vastase saab KK HITO II teada teisipäeva õhtul, kui oma otsustava kolmanda kohtumise peavad Tallinnas Postimees ja Orissaare Rock, kel vastavalt 5. ja 12. asetus. Veerandfinaalide mängud peavad olema peetud 30. märtsiks ning KK HITO mängib seeria esimese ja vajadusel kolmanda mängu kodussaalis.

Nimetatud veeranfinaali võitja kohtub poolfinaalis paari Tallinna SK Rim/Scanweld – Viljandi AP Mets võitjaga. Kusjuures play-offiks parima asetuse saanud SK Rim/Scanweldi näol on tegu eelmise hooaja teise liiga võitjaga. SK Rim/Scanweldi rivistusse kuulub ka Kiviõlist pärit Silver Kallas.

Neljast liigas mänginud Ida-Virumaa meeskonnast pääses play-offi veel Sillamäe/Molycorp, kuid 15. asetusega sillamäelased ei saanud 2. asetusega Pärnu Fameroni vastu kummaski kohtumises kaotades kodus 66:101 ja võõrsil 61:99. KK HITO II oli Pärnuga vahegrupis mänginud 1:1.

Teistest liigas mänginud Ida-Virumaa meeskondadest sai Narva 17. koha ehk jäi esimesena 1/8finaali ukse taha ning Iisaku KK sai 20. koha. Iisaku aktivasse jääb põhihooaja korviderohkeima mängu võit, veebrarikuu viimasel päeval alistati kodus Valga korvpallikool 119:117 (68:62) ja selles mängus viskas Martin Laanemets 35 punkti.