14.03.2013

KK HITO II alistas võõrsil Puhhide meeskonna

KK HITO II alistas kolmapäeva õhtul Tallinnas sealse meeskonna Puhhid 78:68 ja viigistas Eesti korvpallimeistrivõistluste teise liiga 1/8finaali seeria 1:1. Seeria kolmas, otsustav kohtumine toimub pühapäeval kell 18.45 Jõhvi spordihallis. Enne seda mängu on kell 17 meistriliigas vastamisi KK HITO ja Valga/Maks&Moorits.

Puhhid – HITO II 68:78 (17:17, 15:26, 13:16, 23:19)
Janar Urres 3

Mäng algas mõlemalt poolt uimaselt ning  esimese kuue minutiga oli seis 6:5 Puhhide kasuks. Avaveerand lõppes viigiliselt ja teise veerandi keskel juhtisid Puhhid 25:24, kuid siis lasid pealinlased kaitses jala sirgeks, hitolased kasutasid selle osavalt ära ning poolajaks juhtisid juba külalised 43:32.

Kolmandal veerandil HITO II hea mäng jätkus ja mindi ette 53:36 ning veerandi lõpuks juhiti 59:45. Viimasel veerandil oli vahe korraks ka 20 punkti (74:54), siis ärkasid ka väljakuperemehed, kes vähendasid kaks minutit enne lõppu vahe pärast tabavaid kaugviskeid 10-le punktile (78:68), kuid viimase 120 mängusekundi jooksul enam kumbki meeskond punktilisa ei saanud.

Seeria esimese mängu oli KK HITO II omas kodus teavasti 77:87 kaotanud. Seega tuleb selles paaris veerandfinalisti selgitamiseks appi võtta kolmas, otsustav kohtumine.