26.05.2010

KK Hito alustas noorte Euroliiga finaalturniiri võiduga

Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) U16 vanuseklassi (s. 1994. a ja hiljem) finaalturniiril Venemaal Himkis alistas Ida-Virumaa seitsme erineva omavalitsuste poistest koostatud KK Hito kolmapäeval peetud veerandfinaalis Taani meeskonna Kopenhaagen BC Vaerloese 71:69 (26:17, 10:22, 20:22, 15:8). Hito punktid: Rasmus Luud 19, Aleksis Anijärv 19, Georg Tambre 15, Sander Saare 10, Fredi Müür 4, Urmet Roosimägi 2, Jonas Kuslap 2.

U16 klassi kõrgema divisjoni põhiturniiril 10 võidu ja 5 kaotusega kuuenda koha saanud KK Hito ning 11 võidu ja 4 kaotusega play-off“iks neljanda asetuse saanud koha saanud, nädal enne EYBLi finaalturniiri omas vanuseklassi Taani meistrivõistluste finaalis Sine 77:51 alistanud BC Vaerloese veerandfinaal sai lahenduse lõpusekunditel. Neli sekundit enne lõppu taanlased viigistasid, kuid Rasmus Luua heast söödust sai palli korvi all Georg Tambre, kelle otsustav vise tabas.

Põhiturniiril oli Hito taanlastele viimasel etapil peetud eelviimase vooru kohtumises hävinud 41:79, siis etapil jalale liiga teinud Tambre jättis selle mängu vahele.

Hito vastane on poolfinaalis Krasnodari regiooni meeskond, teise divisjoni võitjana finaalturniirile pääsenud BC Lokomotiv/Kuban, kes alistas veerandfinaalis mõningase üllatusena esimese divisjoni põhiturniiri võitja BC Kedainiai/Pikenrolli 64:59.

KK Hito ja BC Lokomotiv/Kuban poolfinaal algab neljapäeval Eesti aja järgi kell 9. Selle mängu võitja pääseb finaali ja kaotaja kukub lohutusringi, kust on võimalik saad kohad 3.-6.

KK Hito on sel hooajal tulnud B-vanuseklassis Eesti karikavõitjaks ning Eesti noorte meistrivõistlustel kaitsti mullukevadest esikohta. Meeskonna peatreener on Priit Sternhof, teda abistab Meelis Luud.

Noorte Euroliigas mängivad KK Hito 1994. aasta poisid kolmandat hooaega. 2007/2008 peetud selle vanuseklassi avahooajal saadi omas alagrupis 9 võidu ja 6 kaotusega 6. koht, millega kindlustati järgmiseks hooajaks koht 16 tugevama hulgas ehk 1. divisjonis (avahooajal mängivad poisid kahes võrdses 16liikmelises alagrupis). Eelmisel hooajal saaid 1. divisjonis 4 võidu ja 11 kaotusega 13. koht, mis tagas Hitole esimese divisjoni koha ka käimasolevaks hooajaks.

Noorte Euroliiga (algselt Põhja-Euroopa noorte korvpalliliiga) üheksa-aastase ajaloo jooksul on Eesti klubid eri klassides jõudnud kaheksa parema hulka kuuel korral ning poolfinaali olid Eesti klubid eelnevalt jõudnud vaid kahel korral. Kolmas oli U17 (1991) turniiril hooajal 2007/2008 Tallina BC Kalev, Tartu sai siis kaheksanda koha. Hooajal 2006/2007 jõudis U17 klassis (s. 1990) poolfinaali TTÜ KK, kes lõpuks saavutas 5. koha, samal turniiril oli Märjamaa SK kaheksas. Lisaks on Eestil eelmisest hooajast näidata ette kaks seitsmendat kohta U17 (1992) klassis sai selle koha Tallinna BC Kalev ja U14 (1995) klassis oli seitsmes Salva/Tartu.