06.04.2013

KK HITO alustas ja lõpetas võiduga

Kui KK HITO alustas oma debüüthooaega eelmise aasta oktoobrikuu teisel kolmapäeval Raplas võiduga, siis põhiturniiri viimases mängus aprillikuu esimesel laupäeval saavutati kodus võit Pärnu meeskonna üle, kirjutab hito.ee.

See oli hooaja esimene võit kodusaalis ja esimene võit, mis oli saadud väljaspool kolmapäeva, teatavasti ka hooaja teine võit saavutati kolmapäeval, 6. märtsil võõrsil Tallinna Kalevi üle.

KK HITO alustas mängu ilusti, Tõnis Uueküla korvist ja Siim Lauri tabavatest vabavisetest mindi ette 4:0, kuid siis jäeti realiseerimata 2-1 rünnak, millest said hoogu omakorda külalised ning HITO jäi kaotusseisu 4:7, 8:17 ja avaveerand kaotati 11:21.

Teisel veerandil mäng võrdsustus

Teisel veerandil lasi Pärnu väljakule ka avaveerandil pingil istunud või episoodiliselt väljakule pääsenud mängijad ning alguses ei kuulutanud see külalistele kurja, tabavate kaugvisete najal püsis külaliste edu, mis HITO poolt vaadatuna oli teisel minutil 14:27.

Siis võttis aga HITO hoo üles, hea koostöö ja individuaalse meisterlikusse tulemusena seati jalule viik 27:27, mindi juhtima 29:28, kuid poolaeg siiski kaotati 29:32.

Avaveerandi lauavõitluses 9:15 kaotanud HITO oli poolajaks selles arvestuses seadnud jalule 24:24 viigi, kusjuures lauapalli oli saanud kaheksa erinevat hitolast. Hädas olid hitolased avapoolajal kaugvisetega – kõik kuus viset läksid mööda, vastane viskas küll kaks sisse, kuid samas koguni kümme mööda. Muudes arvestuses olid vastased pea võrdsed (2pv 24/10 – 24/9, vv 13/9 -13/8, resultatiivsed söödud 3 – 3, vaheltlõiked 4 – 6, blokid 1 – 1, pallikaotused 10 – 9, vead 12 – 11).

Teist poolaega alustas HITO ilusti

Kolmanda veerandi algus oli võrdne, taas täisjõududega ehk algviisikuga veerandit alustanud pärnakate korvidele vastas alguses Edvard Trumm tabavate kaugvisetega ning seejärel kolmanda minuti keskel viie veaga välja langenud Trummilt viskeõiguse üle võtnud Sander Saare vabaviskejoonelt tabatud keskpositsiooniviske ja kuus sekundit enne rünnakuaja lõppu ilusti kaheksale meetrile vabaks jäänuna kaugviskega.

Pärast seda kui vastaste kapten Rain Raadik oli mööda visanud mõlemad vabavisked, tabas Saare veel ühe kolmese hõnguga kahese, Siim Laur üle leedulase käe visatud keskpositsiooniviske. Pärast Artur Saariste blokki üles ehitatud kiirrünnaku viskas Tõnis Uueküla Sander Saare heast söödust korvi alt kaks punkti. Siis jäi kolmandat veerandit mängida 5.12 ja HITO juhtis pärast 11:0 spurti 46:39 ning ette rutates tasub öelda, et eduseisu enam käest ei antud.

Kolmas veerand lõppes 56:46 ehk see periood võideti 27:14. Kolmanda kümneminutilise mängiaja jooksul tabasid hitolased kahesed 11/6, kolmeseid 8/3 ja vabaviskeid 7/6, vastaste samad arvud olid 8/4, 5/0 ja 13/6. Vaid lauavõitluses olid kolmandal veerandil vastased 13-9 paremad. Selleks ajaks oli hitolastele vilistatud 23 viga (Trumm 5, Saare 4, Uueküla 4, Saar 3, teistel vähem) ja pärnakatele 17 viga (Raap, Hämarsalu, Suija, Raadik 3, teised vähem, näiteks leegionäridest leedukatel oli selleks ajaks kahe peale vaid kaks viga).

Viimasel veerandil läksid külalised närvi

Viimane veerand kulges hästi närviliselt (külalised said kolmanda veerandi Raadiku tehnilise kõrvale viimasel veerandil kaks (Evart, Kitsing) ebasportlikku viga), kuid hooaja suurimat lärmi ehk ca 600 pealtvaataja eest lärmi teinud ja mängijate emotsiooni üleval aidanud hoida 150 pealtvaataja rõõmuks hitolased ei murdunud.

Kahel korral kärises vahe 16 punktile (66:50 ja 68:62), pärnakad tegid veel meeleheitlikke pingutusi mängu käigu muutmiseks, saades vahe 9 punktile (70:61, 74:65) ja eelviimasel minutil ka kaheksale (77:69), kuid otsustavatel momentidel olid hitolased head. Mängu lõpetas Raabi ja Hämarsalu järel viienda vea teeninud ja paarikümneks sekundiks Jõhvi spordihalli kanada vahtrast põrandale elu üle kogu oma 205 sentimeetri pikkuses kõhuli mõtlema jäänud Eesti ekskoondislase Kristjan Kitsingu eksimuse järel kaks vabaviset tabanud Jalmar Joosep Saar – 82:72 võit oli tõsiasi. Tasub märkida, et viimase viie minutiga teenisid hitolased 11 vabaviset ja realiseerisid neist 8. Vastased sel ajal vabaviskejoonele ei pääsenud.

Hitolased olid ka statistikas paremad

Viimase veerandi vigade arvestuses 12:6 „võitnud“ pärnakad said selles arvestuses mängu lõpuks hitolastega võrdseks – 29-29.

Lauavõitluse võitsid külalised 49 (Peciukevicius ja Raadik 10, Kitsing 8) – 36 (Uueküla 9, Saariste 6, Saare 5).

Muudes näitajates olid hitolased külalistega võrdsed või neist paremad, seda küll väikese mööndusega kaheste osas, sest need näitajad olid vastavalt 48/22 ja 41/20 ehk hitolased tabasid kaks kahest rohkem, kuid tabavusprotsent oli külalistel kolme võrra parem (45,8 – 48,8). Hitolastel selles arvestuses paremad Laur (13/8) ja Tambre (3/3), vastastel Peciukevicius (10/8).

Kolmeseid tabati viigiliselt, kuid protsent oli parem hitolastel16/4 (Trumm 3/2) – 25/4 (Evart 6/2, Raap 1/1, muide huvitava faktina tasub märkida Raap Jõhvis kaugvisetel ei eksinud, ka eelmises mängus oli tal see näitaja 1/1, samas kogu hooaja peale 29/9).
Muud näitajad:
vabaviskeid 36/26 (Laur 9/9, Uueküla 3/3, Tambre 10/7) – 35/20 (Hämarsalu ja Evart 2/2, mõlemad leedukad 10/6;
resultatiivsed söödud 9 (Laur ja Saare 3) – 5 (Peciukevicius 2);
vaheltlõiked 9 (4×2) – 8 (Peciukevicius 4);
blokid 3 (Tambre 2) – 3 (Matulionis 2);
pallikaotused 14 (Laur 4) – 17 (Evart ja Peciukevicius 5);
punktid 82 (Laur 25, Tambre 13, Uueküla ja Saare 11, Saariste 8, Trumm ja Saar 6, Kool 2) – 72 (Peciukevicius 22, Matiulionis 18, Evart 8, Kitsing ja Raap 6, Raadik ja Hämarsalu 5, Suija 2).

Lõpetuseks tasub faktina märkida sedagi, et hitolastest oli Saarele ja Tambrele see päeva teiseks mänguks, ennelõunal olid nad Tartus Eesti A-klassi meistrivõistlustel KK HITO/Jõhvi võidule aidanud. Mõlemas kohtumises juhendas meeskonda Priit Sternhof, kellega Jõhvis tehtud mängujärgset lühiusutluste võite vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=C9mnfswERsk

KK HITO kogus debüüthooajal 3 võitu ja 29 kaotust (mänge kaotati küll 4 võrra vähem, sest heitlused Kalev/Cramo ja TÜ/Rockiga läksid tabelisse topelt).

Aprilli lõpus – mai alguses seisab hitolastel ees üleminekumängud esiliiga parima meeskonnaga, kes selgub aprillikuu kolmandal nädalavahetusel. Täpselt siis peavad ka hitolased oma hooaja kulminatsiooniks oleva turniiri – Euroopa noorte korvpalliliiga U20 vanuseklassi superfinaali, mis peetakse 19. ja 20. aprillil Jõhvi spordihallis. Selles vanuseklassis lööb KK HITO meistriliiga meeskonnast kaasa koguni kuus mängumeest: Saariste, Saare, Saar, Tambre, Kirsimaa ja Anijärv.

G4S KMLi play-off peetakse sel aastal veel KK HITO osaluseta, veerandfinaalides kohtuvad ühes tabelipooles BC Kalev/Cramo (võite-kaotusi 28-4) – Tallinna Kalev (9-23) ja TTÜ KK – TYCO Rapla (14-18) ning teises tabelipooles TÜ/Rock (28-4) – Valga/Maks&Moorits (13-19) ja BC Rakvere Tarvas (20-12) – KK Pärnu (13-19).