18.03.2024
Jalgpall

Kiviõlis Jõhvist Tartu sai jagu

Sellel nädalavahetusel toimus Esiliiga B kolmandas mänguvoorus kolm kohtumist, kui FA Tartu Kalev sai 4:2 jagu Jõhvi FC Phoenixist, FC Kuressaare U21 alistas võõrsil 1:0 seisuga Läänemaa JK ning JK Narva Trans U21 võitis Pärnu Jalgpalliklubi 3:1.

Laupäeval Kiviõli Arenal peetud Tartu Kalevi ja Jõhvi Phoenixi vastasseisus haarasid külalised kiirelt juhtohjad, kui Kris Edvard Kohvi teise ja 14. minuti tabamustest oldi veerand tunni järel 2:0 eduseisus. Vahetult enne poolajavilet suurendas Kristofer Kaasik Kalevi edu kolmeväravaliseks, kuid teisel poolajal tuli Phoenix mängu tagasi. Deniss Kulikovi 53. minuti ja Jelissei Zahharovi 63. minuti väravad vähendasid tartlaste eduseisu minimaalseks. Koduvõistkonna hea teise poolaja algus polnud mängu päästmiseks siiski piisav, sest 78. minutil sai Kalevi ründemängija Kohv kirja kübaratriki, vormistades 4:2 seisuga mängu lõppskoori. Kohvil on kolme vooru järel kirjas viis väravat, millega ta on hetkeseisuga Esiliiga B väravatelööja paremusjärjestuse liider. Kalev sai võiduga Phoenixi üle tabelisse teise võidu ning koondisepausile minnes on neil kolmest mängust kuus punkti, mis annab neile praeguses paremusjärjestuses teise koha. Phoenix sai pärast võidukat hooaja algust teise järjestikuse kaotuse ning nad paiknevad tabelis hetkel seitsmendal kohal.