08.12.2012

Karikavõitja selgitavad Selver ja Pärnu VK

Laupäeval Jõhvi Spordihallis peetud Eesti meeste 2012.a võrkpalli karikavõistluste finaali pääsesid Tallinna Selver ja Pärnu Võrkpalliklubi. Kui Selver oli oma poolfinaalivastasest Valio Võru võrkpalliklubist oodatult üle geimidega 3:0, siis teises poolfinaalis suutis BIGBANK Tartu osutada üllatuslikult kesist vastupanu ning Pärnu võitis kindlalt tulemusega 3:0.

Valio Võru VK suutis Selveri vastu esimeses poolfinaalis koguda geimides vastavalt 19, 17 ja 17 punkti. Võitjate poolelt oli parim Martti Juhkami 12 punktiga, võrukatest kogus Karl Jaani 11 punkti.

Ka Pärnu VK ei andnud vastasele erilist lootust finaalikohta endale saada. Geimid võideti tulemusega 25:15, 25:17 ja 25:19. Tartule sai saatuslikuks allajäämine igas mänguelemendis, lisaks ei mänginud võistkonna värske täiendus Eivo Þuravljov oodatud tasemel. Võitjatele tõid Andrus Raadik ja Kardo Kõresaar 12 punkti, Tartu parim oli Läti koondislane Viktors Korzenevics 9 punktiga.

Teel finaali alistas Tallinna Selver esmalt veerandfinaalis TTÜ mängudega 2:0 ning Pärnu VK TTÜ/Kiili samuti 2:0.

Pühapäeval, 9. detsembril Jõhvi Spordihallis mängitava karikafinaali algusajaks on 16.00. Kolm tundi varem ehk kell 13.00 mängitakse välja naiste karikas, mida lähevad püüdma Viljandi Metall ja Famila/Võru VK.