03.01.2015

Karikafinaalis kohtuvad KK HITO ja Toila Noto Outlet

Ida-Virumaa korvpallikarikavõistluste finaalis kohtuvad 10. jaanuaril kell 18 Jõhvi spordihallis kuuekordne karikavõitja KK HITO ja esmakordselt finaali pääsenud Toila meeskond Noto Outlet.

Mõlemad finaali pääsenud meeskonnad alistasid poolfinaalis Maidlas peetud mängus Kiviõli regiooni võistkonna.

KK HITO oli detsembris olnud teisest meistrivõistlustel meistriliigas mängivast meeskonnast, 2013. aasta karikavõitjast ja 2014. aasta finalistist Kivõli SK Askelest 70:54.

Teine poolfinaal peeti jaanuarikuu esimesel laupäeval ning selles olid vastamisi meistriliigas 3 võidu ja 1 kaotusega esimese ringi järel liider olev Toila Noto Outlet ja esiliiga eelmise hooaja võitja, kuid seda hooaega esiliigas 1 võidu ja 4 kaotusega alustanud Kiviõli/Maidla. Tasemelt eeldatavalt tugevam olema pidanud Toila meeskond võitis küll avaveerandi 19:18, kuid kodumeeskond oli poolajaks ees 37:32. Kolmanda veerandi lõpuks olid külalised taas punktiga peal – 60:59 ja kokkuvõttes siiski suhteliselt kindel 82:71 võit Toilale.

Seega on 16. korda toimunud karikafinaalis vastamisi KK HITO ja Toila Noto Outlet.  Kui karikakaitsja KK HITO on seni võitnud kuuel korral, siis Toila valla meeskond on karikafinaalis esmakordselt.

Ida-Virumaa meistriliigas 22. detsembril Vokas toimunud kohtumises oli Toila Noto Outlet KK HITOst jagu saanud 66:51.

KK HITO ja Toila olid teatavasti vastamisi ka eelmisel kevadel toimunud meistrivõistluste finaalis, mis peeti Kohtla-Järvel ja tulises mängus saavutas tookord 62:61 võidu KK HITO. Kahe hooaja vahel on aga KK HITOst lahkunud tase allapoole, esiliigasse Elvaremi eest mängima mängijuht Margo Tali (KK HITOs saab ta nüüd aga keskenduda meeskonna juhtimisele) ja põhiline korvialune jõud Edvard Trumm, samas kui Toila on põhijõud säilitanud.