18.10.2012

Kalevi karika võitis Tõrremäe tornaado

Sel aastal osales pühapäeval toimunud Kohtla-Järve Spordiseltsi Kalev karikaturniiril 5 meeskonda: Krabuli I, Narva, Võrkpalliklubi VIRO, Krabuli II ja Tõrremäe Tornaado. Mängud olid turniirisüsteemis 21 punktini.

Loosi tahtel läksid esimeses kohtumises vastamisi VK VIRO ja Narva võistkonnad. Kui esimeses geimis ei saanud VK VIRO meeskond oma mängu üldse käima ja see geim kaotati 9:21, siis teise geimi alguses mindi ise juhtima 3:1. Vahepeal juhtis uuesti Narva, kuid viik saabus seisul 12:12. Viik oli veel seisul 16:16, kuid geimi lõpp kuulus ikkagi Narva meeskonnale ja lõppes tulemusega 21:17.

Teises kohtumises olid vastamisi Tõrremäe Tornaado ja Krabuli II. See lõppes Tõrremäe Tornaado ülekaaluka võiduga 21:10 ja 21:10.

Kolmas kohtumine Narva ja Krabuli I vahel oli veelgi ülekaalukam võitjale Narva meeskonnale 21:5 ja 21:4.

Kohtumine Tõrremäe Tornaado ja VK VIRO vahel oli aga hoopis tasavägisem kuigi lõppes Tõrremäe võiduga 21:14 ja 21:19.

Krabuli I ja Krabuli II vaheline esimene geim oli samuti tasavägine. Seisult 9:8 sai Krabuli I viis punkti järjest, kuid ka Krabuli II sai kohe pärast seda viis punkti järjest, kuid viigini nad ei jõudnudki. Geimi võitis ikkagi Krabuli I 21:18. Teises geimis oli Krabuli I ülekaal juba suur – 21:12.

VK VIRO ja Krabuli I kohtumine oli väga tasavägine. Esimeses geimis juhtis Krabuli I veel seisuni 20:17, kuid siis sai VIRO 5 punkti järjest ja võitis geimi 22:20. Teine geim oli samuti tasavägine. Krabuli I juhtis veel seisul 12:11, kuid siis sai VIRO jällegi 5 punkti järjest ja seda edu nad käest ei laskudki ning võitsid ka teise geimi 21:17. Kuigi kõik kohtumised polnud veel peetud, oli juba selge, et see oli III koha mäng.

Järgmistes kohtumistes võitis Narva Krabuli II 21:15 ja 21:8, Tõrremäe Krabuli I 21:14 ja 21:18, VIRO Krabuli II 21:13 ja 21:14 ning Tõrremäe I koha kohtumises üllatavalt kindlalt Narva (meeskonnas kõik veteranmängijad peale ühe) 21:6 ja 21:16. Meie turniiridel mängivate mängijate taseme kohta olidki Tõrremäe Tornaado mängijad liiga tituleeritud.

Paremusjärjestus:
1. TÕRREMÄE TORNAADO – Alar Tetting (Lääne-Viru MV 2010/2011 hooajal II koht), Toomas Stroo (Lääne-Viru MV 2010/2011 hooajal II koht), Kristen Kokk, Mihkel Siim (Lääne-Viru meister 2011/2012 hooajal), Arnold Annus (mängis hooajal 2010/2011 hooajal Rakvere Grossi Toidukaupade võistkonnas Schenker liigas), Kristjan Tambik (Lääne-Viru MV 2011/2012 II koht, U-20 EVF karikavõistlustel 2012 Rakvere Spordikooli võistkonnas III koht), Alar Ploom (Lääne-Viru meister 2011/2012 hooajal)
2. NARVA – Vladimir Nikitin, Oleg Tðekmarjov, German Korotkov, Dmitri Korotkov, Aleksandr Kostjukevitð, Evgeni Volkov, Eduard Pantelejev
3. VK VIRO – Anatoli Komissarov, Nikolai Þuravljov, Vadim Furman, Anton Ivanov, Anton Semjonov, Vladimir Sergeev, Sergei Zaharov
4. Krabuli I – Talis Põllu, Taavi Põllu, Keio Raamat, Siim Evert, Gunnar Ord, Janar Tukkija
5. Krabuli II – Arsenti Morozov, Robert-Roland Uusmaa, Vitaliy Egorov, Aleksei Sokolov, Kaur Ableassav, Mihail Eroðenko