15.03.2014

Kalevi karika võitis Sillamäe

Kohtla-Järve Spordiseltsi Kalev karikaturniiril osales 3 meeskonda: Krabuli, Sillamäe ja Võrkpalliklubi VIRO. Mängiti kolme geimivõiduni.

KALEVI KARIKAS VÕRKPALLIS 2014

Esimeses kohtumises olid vastamisi VK VIRO ja Krabuli võistkonnad. VK VIRO meeskond läks kohe kohtumist juhtima 4:1 ja edasi suurendasid eduseisu 10:5. Vähehaaval vähendas Krabuli kaotusseisu ja kui nad said 5 punkti järjest oli vahe ainult 1 punkti 20:21. Geimi lõpp aga kuulus ikkagi VIRO võistkonnale 25:21. Teine geim algas jällegi VIRO juhtimisel ja kui nad said 5 punkti järjest, juhtisid nad juba 11:3. Ja jällegi suutis Krabuli vahet vähendada 19:22. Geimi lõpp ikkagi VIRO meeskonnale 25:20. Kolmas geim aga algas Krabuli juhtimisel 4:0, viik saabus alles seisul 10:10. Edasi punkt-punkti mäng seisuni 14:14. VIRO sai 5 ja 3 punkti järjest ja seda vahet Krabuli enam tasa teha ei suutnud ning kaotas ka kolmanda geimi tulemusega 21:25 ning ühtlasi kogu mängu 0:3.

Kohtumine VIRO ja Sillamäe vahel algas punkt-punkti mänguga, siis läks VIRO paari punktiga juhtima, kuid Sillamäe viigistas seisu. Uuesti läks VIRO ette 11:8, kuid siis sai Sillamäe 6 ja 4 punkti järjest  ning asusid ise kohtumist juhtima 18:12 ning seda eduseisu nad käest ei lasknudki ja võitsid geimi 25:16. Teises geimis läks kohe juhtima Sillamäe ja võitis ka geimi 25:20. Ka kolmandas geimis läks kohe juhtima Sillamäe, kuid VIRO suutis siin mängu viigistada 8:8 ja isegi juhtima minna 12:9. Sillamäe viigistas seisu 15:15, uuesti VIRO ette, kuid siis sai Sillamäe 5 punkti järjest ja nii oli see geim neil ka võidetud 25:20 ning kogu mäng samuti 3:0.

Kohtumine Sillamäe ja Krabuli vahel algas samuti punktide vahetamisega, kuid vähehaaval läks Sillamäe eest ära ja võitis geimi 25:18. Teise geimi algus oli Krabulile täielik katastroof kui jäädi kaotusseisu 0:7. Edasi küll mäng natuke paranes, kuid selle geimi nad kaotasid suurelt 13:25. Kolmanda geimi alguses oli punkt-punkti mäng, kuid jällegi hakkas Sillamäe vähehaaval eest ära minema ja võitis ka kolmanda geimi tulemusega 25:17 ning ühtlasi kogu mängu 3:0.

I koht – Sillamäe – Aleksandr Kostjukevitð, Georgi Korotkov, Sergei Laba, Sergei Vassiljev, Valentin Kordas, Aleksei Jevgrafov, Alexey Glukhankov;
II koht – VK VIRO – Pavel Andrejev, Paavel Vähk, Tanel Vähk, Anatoli Komissarov, Jevgeni Zahharov, Vadim Furman;
III koht – Krabuli – Madis Volt, Taavi Põllu, Talis Põllu, Freddy Varik, Arsenti Morozov, Vitali Jegorov, Annemar Neiland.