27.10.2014

Kalevi karika võitis Narva VK

Selle aasta Kohtla-Järve Spordiseltsi Kalev karikaturniiril osales 5 naiskonda.

Otsustasime mängida 21 punktini ja kolmas geim 15 punktini 2-punktise vahega.

Illuka ja Jõhvi SK/Kersti võistkondade vahelise kohtumise esimeses geimis läks juhtima Illuka, kuid tüdrukud viigistasid seisu 8:8. Edasi punkt-punkti mäng seisuni 15:15. Sellelt seisult said tüdrukud 4 punkti järjest, mis kindlustasid neile ka geimivõidu 21:17. Teises geimis läksid tüdrukud kohe juhtima ja võitsid geimi 21:14 ning kogu mängu 2:0.

Järgmises kohtumises olid vastamisi Jõhvi SK/Viktoria ja Narva SK Galla tüdrukud. Jõhvi tüdrukud ei suutnud Narva tüdrukutele üldse vastupanu osutada ja kaotasid kohtumise 0:2 (10:21; 5:21).

Kolmanda mängu esimeses geimis suutsid Jõhvi SK/Kersti tüdrukud osutada ilusat vastupanu Narva VK naiskonnale, minnes algul juhtimagi. Viik oli veel seisul 10:10, kuid edasi pani Narva VK naiskond oma paremuse maksma ja võitis geimi 21:15. Teises geimis aga lagunes Jõhvi tüdrukute mäng hoopiski ja kaotasid selle geimi koguni 4:21.

Viktoria tüdrukud avaldasid südi vastupanu Illuka naiskonnale mõlema geimi keskpaigani, edasi nende mäng lagunes – nii kaotati mõlemad geimid 15:21.

Järgmises kohtumises Narva VK naiskonnaga ei saanud Viktoria tüdrukud üldse oma mängu käima ja kaotasid selle 0:2 (7:21; 3:21).

Illuka naiskonna kohtumises Narva SK Galla tüdrukutega läks Illuka kohe juhtima 7:2, kuid edasi saabus neil suur mõõn, kus Galla sai 10 punkti järjest – sellega oli ka geimi saatus otsustatud 21:15 tüdrukutele. Teises geimis läksid Galla tüdrukud kohe juhtima 7:1. Edasi suurendasid nad oma eduseisu mitme punkti võrra korraga ja võitsid teise geimi tulemusega 21:11.

Järgmine kohtumine Narva VK ja Narva SK Galla võistkondade vahel oli paremusjärjestuses otsustav. Esimeses geimis haaras initsiatiivi kohe Narva VK naiskond ja võitis selle geimi 21:15, seejuures ei jõudnud tüdrukud kordagi viigini. Teises geimis olid nad tublimad. Korra jõudsid nad viigini 5:5 ja geimi lõpupoole ka punkti kaugusele 16:17, kuid pidid ka selles geimis kaotuse vastu võtma tulemusega 17:21. Kogemused maksavad. Veel praegu pani mängus ema tütrele bloki, kuid kaua veel!

Turniiri kõige tasavägisem kohtumine oli kahe Jõhvi Spordikooli võistkonna vahel. Kuigi esimeses geimis läksid Kersti tüdrukud 5:1 juhtima, lagunes nende mäng, kui Viktoria tüdrukud said kolmel korral 4 punkti järjest. Nad võitsid geimi tulemusega 21:16. Teises geimis läksid Kersti tüdrukud jällegi juhtima, kuid Viktoria tüdrukud viigistasid seisu ja läksid ise juhtima kui said 7 punkti järjest. Nüüd said Kersti tüdrukud omakorda 6 punkti järjest ja jällegi juhtisid nemad. Edasi suurendasid nad oma eduseisu kui said 5 punkti järjest ja võitsid selle geimi tulemusega 21:13. Kolmandas geimis olid punktiga ees kord Kersti tüdrukud kord Viktoria tüdrukud. Viik saabus seisul 10:10, edasi 2 punkti Kersti tüdrukutele, kuid Viktoria tüdrukud viigistasid uuesti seisu 12:12. Jällegi 2 punkti Kersti tüdrukutele, millele Viktoria tüdrukud vastasid 1 punktiga. Viimane punkt Kersti tüdrukutele ja geimivõit 15:13 ning ühtlasi kogu kohtumine 2:1.

Järgmises kohtumises Narva SK Galla tüdrukutega oli Jõhvi SK/Kersti tüdrukute mäng parem teises geimis, kus seis oli viigiline seisuni 11:11. Sellel seisul said Narva tüdrukud 5 punkti järjest ja see murdis ka Kersti tüdrukute vastupanu. Nad kaotasid geimi 16:21, esimese geimi kaotasid nad 14:21.

Narva VK naiskonnale ei suutnud ka Illuka naised vastupanu osutada ja kaotasid kohtumise 0:2 (8:21, 10:21).

Nii tuli täiseduga 12 punktiga Kalevi karikavõitjaks Narva VK naiskond, teise koha saavutas teine Narva võistkond SK Galla 9 punktiga, kolmanda koha saavutas Jõhvi SK/Kersti võistkond 5 punktiga. Neljandaks jäi 3 punktiga Illuka naiskond ja viiendaks 1 punktiga Jõhvi SK/Viktoria võistkond.

I KOHT – NARVA VK – Valentina Parubtðiðena, Olga Zaharova, Ljudmila Demakova, Ksenia Demakova, Ksenia Kuznetsova, Anna Skaburskas

II KOHT – NARVA SPORDIKLUBI GALLA  – Viktoria Osipovskaja, Aleksandra Kalaðnikova, Sevill Rustamova, Polina Parubtðiðena, Regina Zagdai, Maria Vagulina, Darja Bulkina, Vlada Smirnova, Diana Loginova, Jana Fainitskaja – treenerid Galina Alferova ja Viktoria Prussakova

III KOHT – JÕHVI SPORDIKOOL/KERSTI – Reena Koll, Lisett Pärna, Lisette Villers, Hanna-Katryna Keerme, Helen Orel, Kristin Kaskema, Kaisa Teder – treener Kersti Rajas

4. koht – Illuka – Mirjam Vinkler, Ave Uustalu, Marjaana Lepiste, Anna Romanenko, Karita Ortus, Jana Meigas, Airi Kruusma

5. koht – Jõhvi Spordikool/Viktoria – Jelizaveta Nikolaeva, Jelizaveta Komissarova, Diana Seppenin, Kristina Ivanova, Monika Guskova, Karina Vassiljeva, Veronika Kotlova, Anna Ivanova – treener Viktoria Prussakova.