10.05.2008

Kalev kaotas 1:0 eduseisult 1:4

Sillamäe Kalev kaotas laupäeval hooaja esimesel koduväljakul peetud kohtumises 1:4 Pärnu Vaprusele,keda nädal varem võõrsil 3:1 võideti. Kaotuse sai ka Narva Trans, kes jäi võõrsil 0:1 alla Viljandi Tulevikule.

Sillamäe läks 28. minutil juhtima, kui Maksim Afanasjev saatis väravasse postist tagasipõrkunud palli. Esimesel poolajal pidevalt vastast surve all hoidnud Kalevi jaoks tuli külma duððina kohtuniku poolt määratud penalt, mille pärnakad ka külmavereliselt realiseerisid – pärnakas lõi tugevalt paremale, väravavaht hüppas vasakule. 1:1 avapoolaeg lõppeski.

Teisel poolajal läksid külalised karistuslöögijärgsest olukorrast 2:1 juhtima,mängida jäi pool tundi. Sellest olukorrast kollase kaardi teeninud Maksim Aleksejev, kukkus kuus minutit hiljem vastaste värava juures, kuid kohtunik luges selle teeskluseks, sellega teenis avavärava autor teise kollase kaardi ja kuna kaks kollast kaarti ühes mängus teevad kokku ühe punase, pidi Aleksejev väljakult lahkuma. Sillamäe jätkas aga ründavalt ja tasuks kolm minutit teenitud penalt, mille aga vastaste väravavaht Veiko Põldemaa, kes esimesel poolajal viskas väljakult ära mitme kilo jagu kivisid, tõrjus. Sellega oli Sillamäe murdunud, viimasel veerandtunnil lasti sisse veel kaks väravat ja 1:4 kaotus oli tõsiasi.