09.07.2012
Triatlon

Kairi Schmidt võitis Sakus

ETL karikasarja IV etapi, SAKU TRIATLONI võitsid meestest Raimo Raudsepp ja naistest Kairi Schmidt.

Võistluskeskuses Männikul, Trapi teel, kogunes põhivõistluse starti 133võistlejat. Põhivõistlus toimus sprindidistantsil: ujumine 750 m – rattasõit 20 km – jooks 5 km.

Ujuti üks 750m pikkune ring Trapi tee karjääris. Esimesena väljus veest noorte A klassi võistleja Markko Etverk, Siim Holtsi, Mart Suurkivi, Karl Rauno Miljandi ja Raimo Raudsepa ees. Rattaetapil oli tuulessõit keelatud ja Raimo pani oma tugevuse maksma kohe esimestest vändatiirudest alates ning tõusis peagi liidriks. Suur oli aga üllatus, kui rattaetapilt ei saabunud esimesena mitte liider Raudsepp vaid teisel, kolmandal jne. kohal vändanud mehed Suurkivi, Etverk, Miljand, Holts, Kauge, Poolamets jne… Kui Raimo saabus, siis selgus, et kõik enne teda rattaetapi lõpetanud mehed olid suunatud vales kohas tagasipöördele. Kohtunikud olid sunnitud tegema karmi otsuse: kõik rattarajal valesti tagasi pööranud mehed diskvalifitseeriti. Nii kuulutatigi Saku triatloni võitjaks 8.-ndana finiðeerunud Raimo Raudsepp, kes läbis kogu distantsi õigesti, aeg 59.09. Teise koha saavutas pärasr 15 mehe diskvalifitseerimist Meelis Veilberg (M50) ajaga 1:06.55. Kolmanda koha saavutas Nikita Tðerednitsenko ajaga 1:07.23. Naistest võitis Kairi Schmidt ajaga 1:10.23.