09.02.2009
Triatlon

Kairi Schmidt juunioridest Euroopa parim

Talvetriatloni EM-võistlustel Sloveenias Latky Mlakys tuli Kairi Schmidt naisjuunioride arvestuses Euroopa meistriks, Helen Schmidt saavutas U-23 vanuseklassis ja Kaarel Schmidt M55-59 klassis teise koha.

Talvetriatlon on vastupidavusala, kus võisteldakse jooksus, maastikurattasõidus ja murdmaasuusatamises. Juuniorid võistlesid distantsil 4,6 + 9 km + 6,6 km, U-23 vanuseklassis 7 km + 12 km + 10 km.

Kairi Schmidti võiduaeg oli 55.10, järgnesid Jana Pastuchova 56.14 ja Monika Kadlecova (mõlemad Slovakkia) 57:25-ga. Kokku osales 8 juuniori, üks Eestist, Norrast ja Itaaliast, kaks Venemaalt ja kolm Slovakkiast  U-23 vanuseklassis tuli kolme osaleja seas võitjaks Elisabeth Sveum (Norra) ajaga 1:32.42, Helen Schmidti aeg oli 1:39.27 ning pronksi saanud Julija Barabaðil (Venemaa) 1:46.55.

Talvetriatlonis on teistest üle Norra sportlased. Lisaks võidule U-23 vanuseklassis läksid sellesse riiki nii naiste kui meeste eliitklassi meistritiitlid. Naistest olid kolm paremat Camilla Hott-Johansen (Norra) 1:31,30, Carina Wasle (Austria) 1:32.01 ja Tatjana Tðaroðkina (Venemaa) 1:33.48-ga, meestest võitis neljakordne talvetriatloni maailmameister Arne Post (Norra) ajaga 1:15.33, järgnesid Andreas Svanebo ((Rootsi) 1:16.54 ja Daniel Antonioli (Itaalia) 1:17.20-ga.

Veteranide arvestuses sai Kaarel Schmidt klassis M55-59 nelja osaleja seas teise koha.