24.02.2008
Triatlon

Kairi Schmidt juunioride MMil teine

Saksamaal Freudenstadtis toimuvatel ITU maailmameistrivõistlustel talitriatlonis saavutas Kairi Schmidt naisjuunioride (s.1989.a ja hiljem) arvestuses teise koha, kaotades distantsi (5 km jooksu, 9 km rattasõitu, 7 km suusatamist) võitnud norralannale Anita Dalenile seitse minutit.

Kuuest osalejast jõudis finiðisse viis, niest võitjaks tulnud Daleni aeg oli 1:29,36,Kairi Schmidti aeg oli 1:37.03 ja ta edestas kolmanda koha saanud Slovakkia esindajat 27 sekundiga. Sealjuures oli Kairi jooksuaeg päeva parim.

Naiste U-23 vanuseklassis lõpetas Helen Schmidt distantsil 7,5 km jooksu – 12 km rattasõitu – 10 km suusatamist nelja osaleja seas ajaga 2:12.00 kolmanda kohaga, võitis norralanna Marthe Myhre ajaga 1:58.17.

Kaarel Schmidt sai veteranide vanuseklassis M55-59 seitsme osaleja seas austerlase järel ja viie sakslase ees teise koha.Võitja aeg oli 1:13.11, Schmidt kaotas talle 5.29.

Talitriatlon koosneb murdmaajooksust, maastikurattasõidust ja vabastiilis suusatamisest. Saksamaal toimunud MM-il olid stardis 19 riigi sportlased, teiste hulgas ka 6 eestlast.

Talitriatlon kogub populaarsust tasapisi, teistest taseme poolest ees on Norra, Saksamaa, Itaalia, Prantsusmaa, Austria sportlased.