22.04.2007
Orienteerumine

Jüriöö teatejooksu võitis esmakordselt Orvand

Laupäeva öösel vastu pühapäeva Toilas toimunud 48. Jüriöö teatejooksu orienteerumises võitis OK Orvand/new balance.

Eelmisel aastal Ülemistel kolmandana lõpetanud Rapla OK Orvandi võistkond (Lauri Tammemäe, Piibe Tammemäe, Timmo Tammemäe, Kati Rooni, Tõnis Vaiksaaar) lõpetas esimese etapi kuuendana, teise etapi järel oldi üheksandad, seejärel tõusti kuuendaks, neljandaks ja lõpuks esimeseks. Võitja aeg 3:17.37.

Viie eelmise aasta võitja OK Saue Tammed I pidi seekord leppima teise kohaga, võistkonda kuulusid Jürgen Einpaul, Kirti Rebane, Peeter Pihl, Viivi-Anne Soots ja Erkki Aadli, nende koguaeg oli 3:18.19.

Viimast vahetust liidrina alustanud OK Põlva Kobras I (Martin Simpson, Ly Trei, Silver Eensaar, Annika Rihma, Rain Eensaar) oli finiðis kolmandana ajaga 3:19.41. Seega mahtusid esikolmikuuse samad võistkonnad, kes eelmiselgi aastal, kuid keegi oma kohta ei korranud.

Teise ja kolmanda etapi järel esimene olnud Tartu OK Ilves I (3:21.21) pidi leppima neljanda kohaga, viies oli OK Võru (3:26.37) ja kuues Tartu OK Kape I (3:26.43). Seitsmendana lõpetas OK Ilves III (3:36.01), kelle ridadesse kuulunud Kristo Heinmann võitis maineka avavahetuse. Lisaks talle said etapi kiireimate aegade eest eriauhinna Elo Saue (OK Ilves I), Timo Sild (OK Võru), Annika Rihma ja Tõnis Vaiksaar.

Kokku osales sel aastal põhiklassis 41 võistkonda. Lisaks võistlesid kolmeliikmelised võistkonnad harrastajate, noorte ja veteranide klassis. Kokku osales võistlustel üle 300 orienteeruja.

Maarika Raja ja Rene Kundla pildid: pildid.sportiv.ee/thumbnails.php?album=152