25.10.2009

Jõhvi/Toilat jagus kolmeks veerandajaks

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga 5. vooru kohtumises kaotas Jõhvi/Toila kodus Pärnu Metsale 75:87.

17:17 lõppenud avaveerandi järel said idavirulased teisel veerandajal 28:19 ja 35:25 ette ning poolaeg võideti 39:33. Enam-vähem võis rahule jääda ka kolmanda veerandajaga, kus küll veerandaja viimasel minutil sulas 57:51 edu 57:56ks.

Viimane veerandaeg oli aga idavirulastele kui valesöötuderikas must unenägu. 59:56 seis muutus kolme minutiga 59:69 kaotusseisuks ning eelviimase minuti alguseks oli vahe juba 18 punkti – 63:81 ning mäng kaotati 75:87.

C-alagrupi seis pärast esimest ringi (võidud-kaotused): 1.-2. Pärnu Mets ja BC Kalev II 4-1, 3. EAG/Scanweld 3-2, 4.-5. KK Hito ja Jõhvi/Toila 2-3, 6. SK Marcus 0-5.

Sellest seisust lähtudes peavad nii KK Hito kui ka Jõhvi/Toila kolme parema (aga just kolm paremat jätkavad teisel etapil A-tugevusgrupis) hulka jõudmiseks teises ringis näitama märksa paremat mängu kui tehti seda esimeses ringis. Hea ülevaate idavirulaste võimalusest saab kohe kuuendas voorus kui kohtutakse liidritega, Jõhvi/Toila mängib neljapäeval, 29. oktoobril Tallinnas BC Kalev IIga ja päev hiljem võõrustab KK Hito Vokas Pärnu Metsa. Esimeses ringis said idavirulased nendelt meeskondadelt kaotuse, Jõhvi/Toila jäi Kalevile kodus alla 53:62 ja Hito kaotas võõrsil Pärnule 83:87.