30.11.2007

Jõhvi/Toila võitis veidi väikselt

Jõhvi/Toila alistas reede õhtul Vokas toimunud Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga kohtumises 88:80 (41:37) TÜ/Rock II, kellega jagatakse 3.-4. kohta. Võõrsil kaotas Jõhvi/Toila üheksa punktiga.

Tahteküllast mängu näidanud Priit Käeni ja Ib Lambi hoolealused võitsid avaveerandi lõpusekundil tabanud Taivo Toomeli kaugviskest 22:16, kuid kahe tabava kaugviskega teise veerandaja alguses tulid külalised mängu tagasi. Poolaja võitis siiski Jõhvi/Toila 41:37.

Teist poolaega alustasid idavirulased paremini ja mindi juhtima 46:39, 53:41, 57:44 ja kolmanda veerandaja lõpuks olid tablool numbrid 68:58. Viimasel veerandaja alguses paistis, et võit tuleb kergelt, sest kiirelt olid tablool numbrid 74:60. Siis muutus aga väljakuperemeeste mäng hambutuks ja seda olid külalised varmad ära kasutama – 9:0 spurt nende poolt ja vahe oli vaid viis punkti – 74:69. Vajalikul momendil tabas Dmitri Nazarov kaks vabaviset, lisaks korvid Sergei Senedjakilt ja Janar Urreselt ning vahe oli taas turvaline – 80:71.

Lõpus oleks vahe võinud suuremgi olla, kuid viimasest kaheksast vabaviskest tabasid idavirulased vaid kaks (enne seda 15/15) ning nii jäi lõppskooriks 88:80.

Järgmise mängu peab Jõhvi/Toila järgmisel reedel taas Vokas, kui jätkatakse elektrikatkestuse tõttu poolelijäänud kohtumist Kotree SK meeskonnaga.