19.03.2010

Jõhvi/Toila kukkus teise liigasse

Kaotanud Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas seitse mängu järjest leidis Jõhvi/Toila end tabelis 16. realt, mis tähendas kukkumist teise liigasse.

Reedeses kodumängus Torma/Salva Tartu vastu vajas Jõhvi/Toila esiliigakoha säilitamise ðansiks vähemalt kolmepunktilist võitu. Avaveerand võidetigi 15:11 (vabavisked 6/1 vs 10/3) ja teise veerandi esimesel minutil juhtiti 17:13, siis tegid vastased kolme minutiga 10:0 spurdi ja poolaja kaotas Jõhvi/Toila 27:31.

Teine poolaaeg algas külalistele taas neljaminutilise spordiga, mis lõppes seisul 27:43 ning lõpunumbrid olid tablool 52:71.

Jõhvi/Toila sai sellega esiliigas 16. koha ja kukkus teise liigasse. 15. koha saanu Torma/Salva Tartu mängib üleminekumänge teises liigas kolmanda koha saanud meeskonnaga,

Teises liigas on aga käimas alles 1/8finaalid, kus ühes paaris on osalises ka Iisaku KK, kes reedel alistas kodus avakohtumise 96:77 Kuressaare SK Vesse meeskonna ehk korduskohtumis võib Iisaku kaotada ka 18 punktiga.

Esiliigas on 1/8finaali pääsenud KK Hito, kelle esimeseks vastaseks on tiitlikaitsja TÜ/Rock II.