23.10.2009

Jõhvi/Toila kohtub Pärnuga

Jõhvi/Toila korvpallimeeskond võõrustab reedel kell 20 Jõhvi spordihallis Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas Pärnu Metsa. Neljapäeva õhtul kaotas KK Hito võõrsil Tallinna EAG/Scanweldile 69:81.

Reedese mängu Jõhvi/Toila – Pärnu Mets näol on tegu C-alagrupi esimese ringi viimase mänguga. Enne seda mängu on tabeli liider BC Kalev II 4 võidu ja 1 kaotusega. Pärnu Metsal ja EAG/Scanweldil on 3 võitu, Jõhvi/Toila ja KK Hito on saanud 2 võitu. Võiduta lõpetas esimese ringi Tallinna SK Marcus.

Neljapäeval Tallinnas peetud EAG/Scanweldi ja KK Hito mäng algas külalistele äärmiselt ebaõnnestunult, väljakuperemehed said külmas saalis kuuekordse edumaa (12:2 ja 24:4) ja avaveerand lõppes 24:6. Avapoolaja lõpuks oli vahe kärisenud 19 punktile (40:21) ja kolmanda veerandaja lõpusoli vahe juba 21 punkti (62:41).

Seitse minutit enne lõppu juhtis eelmisel hooajal pronksi saanud EAG/Scanweld eelmise hooaja neljanda vastu 19 punktiga (70:51). Siis tegid külalised viie minutiga 13:0 spurdi ja vahe oli vaid kuus punkti (70:64). Rohkemaks aga külalistel jõudu ei jätkunud ja kohtumine kaotati 69:81.