09.10.2009

Jõhvi/Toila alistas liidri

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas oli kolmas voor Ida-Virumaa meeskondadele edukas, kui KK Hito alistas kolmapäeval võõrsil Tallinna Marcuse, siis Jõhvi/Toila alistas reedel Vokas peetud kohtumises 78:77 liidermeeskond Tallinna EAG/Scanweldi.

Põnevas ja palju tehnilist praaki täis kohtumises võitis Jõhvi/Toila küll avaveerandi 23:22, kuid poolaeg kaotati 37:46 ja enne viimast veerandaega olid väljakuperemeeste kaotusenumbrid 50:60.

Veel kolm minutit enne lõppu olid külalised ees kuue punktiga 74:68, kuid siis õnnetus idavirulastel teenida viiel korral vabavisked, Jõhvi/Toila poolelt tabas Robert Jäger 2/1 (69:74), Marek Vinni 2/1 (70:74), Dmitri Nazarov 2/2 (72:74), vahepeal tabas külaliste eest mängiv, Ida-Virumaa meistrivõistlustel sellest hooajast taas koduse Askele eest esinev Silver Kallas  2/1 (72:75) ja siis oli mõlemal vabaviskel edukas Sergei Senedjak (74:75) – kõik need vabavisked visati mängu 38. minutil.

Mängu eelviimane minut lisa ei toonud, kuid viimase minuti alguses tabas alustuseks viis Veiko Simm Jõhvi/Toila 25 (mängu)minutilise vaheaja järel taas ette – 76:75. Külalistel tabas Gert Hendrikson mõlemad vabavisked ja taas olid ees külalised – 76:77. Jõhvil jäi aga varuks veel üks rünnak, mille järel oleks aga olnud mänguaega ka külalistel. Pärats möödaviset suutis lauapalli saada ja palli koos veaga korvi saata Andrus Lehismets, kelle aeg-maha järgne vabavise läks küll mööda, kuid allesjäänud 3 sekundiga enam külalised midagi korda saata ei suutnud. Jõhvi/Toila oli alistanud eelmise hooaja esiliiga pronksi ja seda hooaega kahe võiduga alustanud EAG/Scanweldi 78:77. Äärmiselt tugev oli just lõpuminutitel publiku kaasaelamine.

Nüüd on C-alagrupis neljal meeskonnal (EAG/Scanweld, Pärnu Mets, BC Kalev II, Jõhvi/Toila 2 võitu ja 1 kaotus, KK Hito on 1 võidu ja 2 kaotusega viies ja SK Marcus 3 kaotusega kuues.

4. voorus on Ida-Virumaa meeskonnad vastamisi omavahel Vokas, mäng peetakse 15. oktoobril algusega kell 20.