23.01.2009

Jõhvi/Toila alistas BC Kalev II

Eesti korvpallimeistrrivõistluste esiliiga B-tugevusgrupis alistas grupi liider Jõhvi/Toila reede õhtul kodus Tallinna BC Kalev II 96:80.

Jõhvi/Toila võitis avaveerandi 27:14 ja poolaja 49:35, kuid 24. minutiks oli vahe vaid neli punkti – 53:49.Kaks minutit enne kolmanda veerandaja lõppu, seisul 58:56 oli külalistel kasutada küljeaut, mis aga söödeti otse idavirulastele, kes “tänutäheks” tegid 8:0 spurdi. Viimane vaheaeg algas seisul 68:59. Agressiivse mänguga tegi Jõhvi/Toila viimase veerandaja alguses kohe kõik selgeks, sest lühikese ajaga kärises vahe paarikümne punktiliseks – 81:61. Lõppseisuks kirjutati 96:80.

Jõhvi/Toila on B-tugevusgrupis 8 võidu ja 2 kaotusega liider. Järgnevad 6 võiduga Paide Viking Window, Elion/Corle ja BC Kalev II. Tõenäoliselt just sellest nelikust pääsevadki kolm paremat jätkama play-off”is.

Teisel etapil peetakse kokku 16 mängu, millest meeskonnad on pidanud 8-10.