31.01.2015

Jõhvi on Rakvere VK jaoks võidukas koht

Meeste võrkpalli Eesti-Läti ühisliigas on Rakvere VK pidanud sel hooajal Jõhvi spordihallis kaks mängu ja mõlemad need võitnud.

Kui novembri keskel alistati Daugavpilsi ülikool 3:2, siis jaanuarikuu viimasel päeval alistati neljas geimis üle turniiritabelis koht kõrgemal asuv Ozolnieki Poliurs. Põhiturniiri esimeses ringis kaotati samale vastasele 1:3.

Rakvere meeskond võitis esimese geimi 25:19 ja teise 25:20 resultaadiga. Kolmandas geimis jäädi tasavägise heitluse järel vastasele 27:29 alla. Eesti esindus punkte siiski ei loovutanud, kui neljandas geimis oldi edukamad 25:18. Reidel Alfonso Gonzalez Toiran tõi võitjatele 20, Karlis Mesila 15, Andris Õunpuu 14, Siarhei Taras 11 ja kuus edukat sulustamist teinud Kaupo Kivisild 10 punkti. Lääne-Virumaa esindus oli selgelt edukam nii blokipunktide arvestuses (19-7) kui rünnakuefektiivsuses (50%-38%). Pallingu vastuvõtul näitasid mõlemad meeskonnad 67-protsendilist täpsust.

Rakvere tõusis tänase võiduga kohe Ozolnieki võistkonna kannule – Ozolniekil on seitsmendana koos 23 ja Rakverel kaheksandana 22 punkti. Kokku mängib liigas 12 meeskonda, 7  Eestist ja 5 Lätist.