17.12.2008

Jõhvi naiste meistriks tuli Monoliit-Sport

Jõhvi lahtisteks meistrivõistlusteks registreerus 6 naiskonda, kuid mitmesugustel põhjustel jäi 2 naiskonda tulemata. Mängud toimusid turniirisüsteemis parem 3 geimist.

Võrkpalliklubi VIRO omaette võistkonnana ei mänginud, osa liikmeid mängis osalenud võistkondades.

Esimesena kohtusid I-volle Iisakust ja Monoliit I naiskond Kohtla-Järvelt. Selle kohtumise võitis Monoliit I 2:0 (25:9 ja 25:17).

Järgmisena kohtusid I-volle Iisakust ja Monoliit II. Kuigi noored Monoliit II võistkonnast hakkasid hästi vastu Iisaku naiskonnale, pidid nad vastu võtma kaotuse tulemusega 0:2 (18:25; 16:25).

Kolmas kohtumine oli kõige tasavägisem, mis sisuliselt otsustas ka võitja saatuse. Kohtusid Illuka ja Monoliit I. Esimene geim kulges algul punkt-punktilt, kuid siis läks Monoliit I juhtima seisuni 24:21. Tundus, et geimi saatus ongi otsustatud, kuid 5 punkti järjest Illukale ja geimivõit 26:24. Teises geimis võttis Monoliit I kohe initsiatiivi enda kätte ja ei loovutanud seda geimi lõpuni – võitsid 25:20. Kolmas otsustav geim algas punkt-punktilt, kuid seisul 7:5 Illukale, sai Monoliit I 5 punkti järjest. Sealt alates lagunes Illuka mäng ja nad kaotasid geimi 10:15 ning kogu mängu 1:2.

Järgmises kohtumises kindlustas Monoliit I endale I koha, võites Monoliit II 2:0 (25:10; 25:16).

I-volle ilma oma põhimängijata (Ene Laanemets vigastas jalga) kaotas Illukale 0:2 (11:25; 19:25), saades seega III koha. Illuka 2:0 (25:13; 25:8) võiduga Monoliit II üle kindlustas endale II koha.