27.04.2007

Jõhvi meistritiitel jäi koju

Jõhvi valla lahtisted võrkpallimeistrivõistlused võitis 8 meeskonna seas Jõhvi. Võisteldi kahes alagrupis, mõlema kaks paremat sai finaali, kusjuures alagrupimäng läks arvesse.

I alagrupi võitis Kohtla-Järve meeskond, kes alistas Illuka 2:0 (25:19; 25:18), Lüganuse 2:0 (25:19; 25:19) ja Monoliit-Spordi samuti 2:0 (25:15; 25:20). II koha alagrupis saavutas Illuka, kes alistas Lüganuse 2:0 (25:23; 25:19) ja Monoliit-Spordi 2:0
(25:16; 25:23). Ainuke selle alagrupi ja üldse nende meistrivõistluste 3-geimiline mäng toimus Lüganuse ja Monoliit-Spordi vahel, mille võitis Lüganuse 2:1 (19:25; 28:26; 15:10) ja saavutas alagrupis III koha. Vaatamata kaotustele olid Monoliit-Spordi noored tublid ja võrreldes eelnevate aastatega kogemusi juurde saanud.

II alagrupi kõige tasavägisem mäng oli Jõhvi ja Kiviõli meeskondade vahel, mis otsustaski paremusjärjestuse. Kui esimene geim kulges algul Jõhvi meeskonna paaripunktilise paremusega, siis viigiseis saabus seisul 20:20. Edasi läks uuesti juhtima Jõhvi, kuid Kiviõli noormehed suutsid jällegi viigistada seisul 24:24. Lõpus osutus ikkagi kindlamaks Jõhvi meeskond ja võitis selle geimi 26:24. Punkt-punktilt kulges teisegi geimi algus, kuid siis saavutas paaripunktilise edu Kiviõli meeskond. Viik saabus alles seisul 18:18 ja sellelt seisult suutis Jõhvi meeskond paari punktiga juhtima minna. Edasi kulges mäng jällegi punkt-punktilt, kuid seda paaripunktilist edu Jõhvi meeskond käest enam ei lasknudki ja võitsid teise geimi tulemusega 25:23. Võrreldes aastaid tagasi nähtud Kiviõli noormeeste mängu, on nende tase tunduvalt tõusnud, vajaka jääb veel kindlusest. Edaspidi on nad kindlalt ühed esikoha pretendendid meie kohalikel võistlustel. Jõhvi võitis Sillamäe meeskonda 2:0 (25:20; 25:18) ja Mäetaguse meeskonda samuti 2:0 (25:14; 25:10). Kiviõli võitis Sillamäe meeskonda 2:0 (25:20; 25:13) ja Mäetaguse meeskonda 2:0 (25:13; 25:17). Alagrupis saavutas III koha Sillamäe, kes võitis Mäetaguse meeskonda 2:0 (25:11; 25:14).

Finaalturniiri esimeses kohtumises olid vastamisi Kohtla-Järve ja Kiviõli. Kui esimese geimis ei saanud Kohtla-Järve meeskond oma mängu eriti käima, mis kaotati 19:25, siis teises geimis mängupilt muutus, kuigi ka see kaotati 24:26. Selline olukord tekkis ka teises kohtumises, kus Jõhvi meeskond purustas Illika meeskonna vastupanu esimeses geimis koguni 25:8. See-eest teine geim kulges alguses punkt-punktilt, edasi Jõhvi mõnepunktilise eduga, kuid seisult 23:17 sai Illuka meeskond neli punkti järjest ja seisul 24:21 kolm punkti järjest ning seis viigistus. Siin võttis Jõhvi ka kahel korral aja maha rahunemiseks ning Illuka eksiski serviga ja Jõhvi võistis teise geimi 26:24. Kiviõli võitis Illuka meeskonda 2:0 (25:22; 25:17). Lõpliku paremusjärjestuse selgitas viimane, Jõhvi ja Kohtla-Järve vaheline kohtumine. Jõhvi meeskonnal piisas I kohale tulekuks ühest geimivõidust, kuid nad ei loovutanud ühtegi geimi, võites ka selle kohtumise 2:0 (25:20; 25:20). Lõplik paremusjärjestus: 1. Jõhvi; 2. Kiviõli; 3. Kohtla-Järve; 4. Illuka; 5.-6. Sillamäe, Lüganuse; 7.-8. Monoliit-Sport, Mäetaguse.