08.08.2006

Jõhvi meistriks tuli Kohtla-Järve

Pühapäeval, 6. augustil toimusid Jõhvi valla lahtised suvised meistrivõistlused võrkpallis segavõistkondadele – 2 naist + 4 meest. Mängud toimusid Mäetagusel liiva- ja muruväljakul. Osales 7 võistkonda: Jõhvi, Kohtla-Järve, Illuka, Metssiga – Iisakust, Mäetaguse, Apandiku, Voka.

Võistkonnad loositi kahte alagruppi: I – alagrupp – Jõhvi, Illuka, Metssiga-Iisaku, Voka ja II – alagrupp – Kohtla-Järve, Mäetaguse, Apandiku. Mängiti 2 geimivõiduni.

I alagrupi võitis täiseduga Jõhvi võistkond. Voka võistkond võideti tulemusega 2:0 (25:12; 25:10), Illuka võistkond samuti 2:0 (25:15; 25:18) ning Metssiga-Iisakust ka 2:0 (25:19; 25:18), teise koha alagrupis saavutas Metssiga-Iisakust, kes alistas Illuka võistkonna 2:0 (25:21; 25:23) ja Voka võistkonna 2:1 (25:13; 25:27; 15:12). Illuka võitis Voka võistkonda tulemusega 2:0 (25:9; 25:6).

II alagrupi võitis Kohtla-Järve võistkond. Mäetaguse võistkonda võideti 2:0 (29:27; 25:21) ja Apandiku võistkonda sama tulemusega 2:0 (25:14; 25:6), teise koha alagrupis saavutas Mäetaguse võistkond, kes võitis Apandiku võistkonna 2:0 (25:11; 25:13).

Finaalturniiril, kus alagrupimäng läks arvesse, olid kõik mängud väga tasavägised. Kohtumine Jõhvi ja Mäetaguse võistkonna vahel lõppes tulemusega 2:1 (24:26; 25:19; 15:8) Jõhvi kasuks. Kohtla-Järve võistkond võitis Metssiga-Iisakust samuti 2:1 25:15; 22:25; 15:10). Järgnevad kohtumised pididki selgitama nii võitja kui järgmiste kohtade omanikud.

III-IV koha mängus ei suutnud Metssiga-Iisakust enam Mäetagusele vastupanu osutada ja kaotasid selle kohtumise 0:2 (18:25; 19:25). Esikoha mängus kohtusid Jõhvi ja Kohtla-Järve võistkonnad. Enamus nende võistkondade mängijaid mängis eelmisel aastal võidukas VK VIRO võistkonnas. Mäng oli väga tasavägine, kuid seekord oli õnn Kohtla-Järve võistkonna poolel, kuigi enamuse ajast juhtis Jõhvi võistkond. Esimese geimi võitis Jõhvi 25:22, ka teises juhiti, kuid lõpus kaotati geim 24:26. Sama juhtus ka kolmanda geimiga. Algul juhiti, kuid lõpus eksiti ja kaotati 13:15. Finaalis oligi eelis II alagrupi võistkondadel, kuna neil oli alagrupis vähem mänge. Teistel võistkondadel andis lõpus tunda väsimus, millega kaasnesid ka eksimused. Kuna aeg venis, siis järgnevaid kohti välja ei mängitud, vaid kohad on antud alagrupimängude tulemuste põhjal. 5-s Illuka, 6.-7. Voka ja Apandiku.

Kohtla-Järve mängis koosseisus Valentina Kullamägi, Svetlana Karlõðeva, Pavel Andrejev, Vadim Furman, Nikolai Þuravljov, Aleksandr Kozulin, Jaan Domozhilov; Jõhvi võistkond – Ülle Väina, Aime Luuk, Artur Varunov, Heiki Kase, Gert Niinepuu, Anatoli Komissarov, Konstantin Vassiljev; Mäetaguse – Airi Kruusma, Jane Vähk, Ainar Saatman, Üllar Saatman, Igor Puusepp, Mirko Kruusma, Asko Võhmar; Metssiga-Iisakust – Kristiin Valdre, Reelika Kilk, Virgo Nurgamaa, Viljar Valdre, Alar Tetting, Jaanus Pärnpuu; Illuka – Marjaana Lepiste, Mirjam Vinkler, Jaak Kivend, Priit Kurve, Margus Hindreus, Marko Kilp, Allan Aun; Voka – Kristiina Uustal, Berit Paun, Tarvo Kelder, Mario Meldre, Tõnis Viljapuu, Tarmo Bombe, Tanel Loide, Riho Unt; Apandiku – Viivika Nono, Kairi Kuldmets, Marin Mehide, Martin Mehide, Kristo Sootalu, Andri Rego, Andi Rego.