19.11.2017

Jõhvi meister on Krabuli meeskond

Võitjasse võistkond kuulusid Madis Volt, Taavi Põllu, Rainis Pilt, Stanislav Gruzdev, Kristjan Palm, Daniil Bassov, Jegor Savosto.

Osales seitse võistkonda. Loosisime võistkonnad kahte alagruppi, kusjuures Jõhvi SK võistkonnad eraldi alagruppidesse. I alagrupp: VK Viro, Krabuli, Mäetaguse, Jõhvi SK 2 ja II alagrupp: Põhjaranna VK/SK Energia Narvast, Sillamäe, Jõhvi SK 1.
I alagrupis ei olnud VK Viro raskusi Jõhvi SK 2 võitmisega – 2:0 (25:7; 25:12). Ka Krabuli võistkonnale ei suutnud Mäetaguse erilist vastupanu osutada – 2:0 (25:17; 25:12). Jõhvi SK 2 poisid hakkasid küll kohati vastu Mäetaguse võistkonnale, kuid kaotasid kohtumise 0:2 (17:25, 15:25). Järgmine kohtumine oli selle turniiri üks tasavägisemaid. Esimene geim algas paaripunktise eduga Krabuli võistkonnale seisuni 16:13. Viro sai 5 punkti järjest ja läks juhtima. Krabuli suutis viigistada ja juhtima minna 21:19. Viro jällegi viigistas seisu 21:21 ja edasi vahetati punkte seisuni 22:22. Geimi lõpupunktid sai Krabuli ja võitis selle 25:22. Teine geim algas paaripunktise eduga VK Viro. Krabuli viigistas ja läks ette 15:13 kui sai 4 punkti järjest. Viro jällegi viigistas ja edasi vahetati punkte seisuni 20:20. Viro sai nüüd 3 punkti järjest, millele Krabuli vastas kahe punktiga. Edasi sai Viro punkti ja Krabuli sai punkti ning viimase punkti sai Viro ja võitis geimi 25:23. Kolmandas geimis vahetati punkte seisuni 3:3, kuid siis sai Krabuli 4 punkti järjest, mis sisuliselt otsustaski geimi saatuse – Krabuli võitis 15:9 ja kogu mängu 2:1. Krabuli sai alagrupi viimases kohtumises kerge võidu 2:0 (25:13; 25:17) Jõhvi SK 2 üle. Ka VK Viro polnud raskusi Mäetaguse alistamisega 2:0 (25:14; 25:13).
II alagrupi esimeses kohtumises polnud Sillamäel raskusi Jõhvi SK 1 võitmisega 2:0 (25:10; 25:16). Teises kohtumises suutis Sillamäe osutada vastupanu Põhjaranna VK/SK Energia ainult esimeses geimis 22:25. Teine geim kaotati juba suurelt 16:25. Narvakatel polnud raskusi ka Jõhvi noorte poiste alistamisega – 2:0 (25:13; 25:16).
Esimeses poolfinaalis olid vastamisi Krabuli ja Sillamäe. Ka siin polnud Krabulil erilist raskust Sillamäe alistamisega – 2:0 (25:16; 25:16).
Teine poolfinaal oli seevastu hoopis tasavägisem. Esimeses geimis läks Viro paari puntiga ette, kuid narvakad viigistasid seisu 10:10. Edasi vahetati punkte seisuni 18:17 narvakate kasuks, kuid siis sai Viro 3 punkti järjest ja läks ise juhtima. Narvakad suutsid viigistada seisu 23:23, kuid geimilõpupunktid sai ikkagi Viro ja võitis geimi 25:23. Sama tasavägiselt algas ka teine geim, kord punktiga ees üks võistkond, siis teine võistkond. Geimi lõpus oli seis viigiline 24:24. Narvakad said punkti, kuid Viro sai kolm punkti järjest ja oli ka selle geimi võitnud tulemusega 27:25.
5.-6. koha mängus Jõhvi SK 1 poisid alustasid hästi, minnes Mäetaguse vastu juhtima, kuid geimi lõpus oli ikkagi kindlam Mäetaguse, võites selle tulemusega 25:22. Teises geimis Jõhvi poistel mäng enam nii hästi ei istunud ja nad kaotasid selle tulemusega 13:25.
3.-4. koha mängus kohtusid uuesti II alagrupi kaks paremat Põhjaranna VK/SK Energai ja Sillamäe. Nii nagu alagrupiski võitsid selle narvakad 2:0 (25:12; 25:13).
Ka finaalis kohtusid uuesti Krabuli ja VK Viro. Kuna VK Viro oli raske poolfinaal, siis finaaliks neil jõudu enam ei jätkunud – nad kaotasid kohtumise 0:2 (16:25; 17:25).
I koht – Krabuli – Madis Volt, Taavi Põllu, Rainis Pilt, Stanislav Gruzdev, Kristjan Palm, Daniil Bassov, Jegor Savosto
II koht – VK Viro – Pavel Andrejev, Heiki Kase, Oleg Zahharov, Juri Postnikov, Vitali Egorov, Robert-Roland Uusmaa, Nikolay Zhuravlev
III koht – Põhjaranna VK/SK Energia – Jegor Ðeldjakov, Mark Fedortðenko, Fjodor Baþukov, Aleksei Bezborodov, Jan Solovjov, Artjom Smolkin, Rostislav Dodov, German Balabanovitð, Artur Klink
4. koht – Sillamäe – Vladimir Tðernetsov, Leonid Kordað, Maksim Karpenko, Aleksandr Korn, Sergei Laba, Oleksii Bilous
5. koht – Mäetaguse – Ainar Saatman, Üllar Saatman, Tanel Saatman, Igor Puusepp, Toomas Veber, Stanislav Ignatovets, Riho Nõmmik
6. koht – Jõhvi Sk 1 – Daaniel Melnik, Allan Tolli, Jegor Bulajev, Daniel Lambing, Erik Polzunov, Maksim Polzunov, Aleksander Rõþov
7. koht – Jõhvi SK 2 – Aleksandr Kezerev, Roman Dmitriev, Ilja Lobossok, Maksim Laveev, Leonard Levdonen, Bogdan Fedortðenko