01.04.2008

Jõhvi jättis esikoha koju

Jõhvi lahtised meistrivõistlused võitis Jõhvi meeskond Kiviõli ja Monoliit Sport S võistkonna ees.

Alagrupiturniiridelt võtsid meeskonnad finaali kaasa omavahelsie mängu tulemuse, alagrupis oli Jõhvi alistanud Monoliit S meeskonna 3:0 ja Kiviõli oli parem olnud Monoliit Mist 3:1.

Esimeses finaalmängu kohtumises olid vastamisi Jõhvi ja Monoliit M (noored). Kaks esimest geimi võitis Jõhvi meeskond suhteliselt kergesti ja arvaski, et kogu mäng ongi sellega juba võidetud. Seda aga ei arvanud vastasmeeskond. Mäng kulgeski punkt-punktilt. Geimi lõpus oli küll Jõhvi ees 23:20, kuid siis said noored Monoliidi mängijad 3 punkti järjest ja seis oli 23:23, kus Jõhvi võttis aja maha. Monoliit M sai veel ühe punkti, kuid geimi enda kasuks ei suudetud realiseerida – Jõhvi võitis ka kolmanda geimi 26:24 ja seega kogu kohtumise 3:0.

Järgmine kohtumine Kiviõli ja Monoliit S vahel oli hoopiski tasavägisem, välja arvatud esimene geim, mille Kiviõli võitis 25:14. Teise ja ka kolmanda geimi võitis Kiviõli 27:25.

Seega oli selge, et I-II koha selgitavad nagu möödunudki aastal Jõhvi ja Kiviõli meeskonnad. Kui esimese ja teise geimi võitis Jõhvi (25:22 ja 25:19), siis kolmandas oli Kiviõli juba leppinud II kohaga. Kolmanda võitiski Jõhvi 25:21.

Kõige tasavägisem finaalturniiri mäng oli kahe Monoliidi meeskonna vahel. Esimese geimi võitis vanem koosseis 25:18, teise noorem 26:24, kolmanda vanem 25:19, neljanda jällegi noorem 25:21. Viiendas geimis juhtisid noored 14:13, kuid tegid siis servivea ja nii viigistati seis 14:14 ning lõpus oli kindlam vanem koosseis ja võitis geimi 16:14 – seega kogu mängu 3:2.

5.-6. kohta välja ei mängitud ja seda jäid jagama Illuka ning Maidla.