27.08.2011

Jõhvi/Järve karikas pakkus palju põnevaid mänge

Laupäeval lõppes mängudega Jõhvis ja Kohtla-Järvel kolm päeva kestnud noorte korvpalliturniir Jõhvi/Järve karikas, kus osales 58 võistkonda Eestist, Lätist, Venemaalt ja Poolast. KK HITO/Jõhvi SK jättis Jõhvi/Järve karikal esikoha koju 1993+ ja 1997+ vanuseklassis.

8. Tallinna BC Rim

Turniiri viimane finaal tõi kokku kaks kohalikku meeskonda ning suuremate rahvusvaheliste kogemustega KK HITO/Jõhvi SK sai BC Viru Basketist 60:47 jagu, vahe suurenes iga veerandajaga, avaveerandi võitsid hitolased 19:13, teise 16:13, kolmanda 15:12 ja viimase 10:9. Kuna pronksimängus oli Tallinna SK Marcus Aluksnest parem 72:48, siis turniiri viimane autasustamine oli vaid Eesti meeskondade päralt, see oli ühtlasi turniiri ainus vanuseklass, kus naaberriikide klubid jäid medalita.

6. sPORTKUNDA

Selles vanuseklassis jätkus põnevust lõpuni, sest viimase vooru eel oli endale esikolmikukoha kindlustanud vaid BC Tarvas/Rakvere SK, kes aga viimases mängus kaotas HITO/Jõhvi SK-le 36:41. Idavirulastel tekkis selle võiduga ka kullaðanss, selleks pidi samal ajal peetavas lätlaste mängus Pardaugava alistama Kekava/VEFi. Pardaugava võitiski poolaja 25:20 ja oli Kolmanda veerandaja viimase minuti alguses 38:37 ees, kuid siis läks VEF oma teed. Juba kolmanda veerandaja lõpuks mindi ette 40:38 ja kokku tehti viie minutiga 17:0 spurt, mis viis vefilased 49:38 ette, veel vähenes vahe 49:45-le, kuid lõpuks võttis võidu ja sellega ka turniiri esikoha Riia Kekava/VEF meeskonda. Esikolmikusse jõudnud meeskonnad kogusid võrdselt 4 võitu ja 1 kaotuse, kuid lisanäitajatega edestas Kekava/VEF mõlemat Eesti meeskonda.

6. Keila KK

See oli vanuseklass, kus korraldajad jäid medalitest kõige kaugemale, nelja Eesti klubi ees võitsid kaksikvõidu Peterburi Tsentralnaja spordikool ja Jelgava, kusjuures nende omavahelise mängu võitis Tsentralnaja 40:37. Jelgava oli viimasel päeval hädas Rakverega, keda nö 2.-3. koha mängus võideti 57:54, läänevirulastele seega kokkuvõttes kolmas koht.

8. KK HITO/Järve

Korraldajad said selles klassis kindla esikoha, finaalis suutsid poolakad nendega sammu pidada viimase veerandaja alguseni, siis tegid eestlased 39:34 seisult 10:0 spurdi, millest võiduks piisas.

6. Keila KK

C1-klassis oli omakorda valitseja Frunzenskaja spordikool, kellega sarnaselt läks viimasele päevale kaotuseta ehk nelja võiduga vastu KK HITO/Jõhvi SK. Selles mängus toimus otsustav murrang kolmandal veerandajal kui hitolaste kaotusseis 16:22 muutus seisuks 18:37 ja lõpuks külalised võitsid 38:50.

8. Jugla

Vanuseklass, kus laupäevaks jõudsid finaali meeskonnad, kes alagrupis olid olnud teised, kuid reedeõhtuses poolfinaalis olid nad suutnud alistada alagruppide võitjad. Väga närvilises õhkkonnas kulgenud finaalmängus saatis edu poolakaid, kes alistasid peterburi Frunzenskaja klubi 58:43, kusjuures võitjatel said viis viga koguni neli mängijat, kuid otsustavaks sai vastaste liidermängija Vasseljevi viie veaga välja langemine kolmandal veerandajal. Seisul 33:33 oli Vassiljev Peterburi kasuks visanud koguni 31 punkti (vabavisked 23/15). Liidri väljalangemisega lagunes ka Peterburi mäng. Pronksimäng HITO ja Peterburi Kometa vahel sai lahenduse alles lõpusekunditel. Väljakuperemehed olid kogu pea mängu liidrirollis, kuid lõpuks oli edu kahanenud vaid punktile – 40:39. Viimased neli vabaviset viskasid hitolased mööda, mis andis Venemaa klubile viimase sekundi viske võimaluse, üle poole platsi visatud vise tabas küll korvirõngast, aga korvi ei läbinud ja nii sai pronksmedali HITO/Jõhvi SK.

D1-klass (2000+)
1. Riia Kekava/VEF I
2. Peterburi Frunzenskaja
3. Poola Elk
4. KK HITO/Jõhvi SK
5. Kohtla-Järve SK Eola

Ainuke vanuseklass, kus piiritagused võitsid kõik medalid. Omaette klassist oli Kekava/VEFi esindusvõistkond, kes oli enne viimast päeva võitnud vastased 38, 55, 50 ja 51 punktiga. Kõige tasavägisem oligi lätlastel viimase päeva mäng hitolastega, keda võideti 27:12. Hitolastele sai saatuslikuks kaks nappi kaotust hõbeda ja pronksi saanud meeskondadele, mis jättis nad neljandaks. See oli ühtlasi ka kõige ühepoolsemate mängudega vanuseklass, 15st peetud mängus vaid kahes nimetatud kohtumises oli ühe osapoole edu vähem kui kümme punkti.