29.08.2009
Firmasisesed

Jõhvi/Järve karikal sai pooled esikohad KK Hito

Kolm päeva kestnud ja reedel lõpusirgele jõudnud rahvusvahelise noorte korvpalliturniiril Jõhvi Cup/Järve karikas välja jagatud kuuest esikohast kolm sai Kohtla-Järve KK Hito, ühe esikoha said Jõhvi, Peterburi ja Poola väikelinn Elk.

PILDID

Reede, 28.08.2009

Neljapäev, 27.08.2009

Kolmapäev, 26.08.2009

A-klassis (s. 1991. a ja hiljem) oli kaheksa võistkonna seas edukaim Jõhvi spordikool, kes finaalis pani keskmise vanusevahe eelise paika, alistades KK Hito 52:44. Pronksikohtumises alistas Kuremaa spordikool Kohtla-Järve SK Eola 59:47. 5.-6. koha mängus oli kohalik BC Viru Basket 70:43 parem Tallinna SK Marcusest, pingelises 7.-8. koha mängus oli Peterburi Spordikool nr 1 78:76 parem Haapsalu spordikoolist.

B-klassis (s. 1994. a ja hiljem) ei saanud keegi vastu selle aastakäigu Eesti valitsevale meistrile KK Hitole, kes finaalis alistas Peterburi SK nr 1 56:35, põhiturniiril oli nende meeskondade vahe olnud veel suurem – 60:32. Pronksikohtumises sai Riia Arkadija revanði Tallinna Rimilt tulemusega 62:56, põhiturniiril olid lätlased Rimile kaotanud 46:56. Viienda koha sai SK Eola.

C1-klassis (s. 1996. a ja hiljem) oli kindel valitseja Peterburi Admiraliteiskaja spordikooli esindusvõistkond, kes finaalis alistas Jõhvi SK 69:35. Pronksikohtumises oli KK Hito 35:27 parem Admiraliteiskaja SK II meeskonnast. Selles vanuseklassis järgnesid esinelikule sPORTKUNDA, SK Eola, Rim ja Kuremaa SK.

C2-klassis (s. 1997. a ja hiljem) komistas KK Hito põhiturniiril küll klubi Poola sõpruslinna Elk meeskonnale, kuid poolfinaalis saadi Elkist jagu 53:28 ja finaalis oli Hito Riia Arkadijast parem 59:27. Pronksikohtumises alistas Elk Tartu Rocki 39:19.

D1-klassis (s. 1998. a ja hiljem) finaal oli täis draagikat ning põhiturniiri võitnud KK Hito oli käest anmas edu Riia Arkadija vastu. Kui põhiturniiri viimases voorus olid suutnd lätlased Hitot kolme punktiga 69:66 võita, siis poole väiksema skooriga finaalis jäi lõpuks siiski Hito 34:33 peale, kuigi lõpusekunditel oli külalistel mitu head võimalust esikohakarikana välja jagatud võistluse maskoti Bronto keraamiline kuju lõunasse viia. Pronksimängus alistas Rock sPORTKUNDA 52:26. Viies oli selles vanuseklassis Jõhvi SK.

D2-klassis (s. 1999. a ja hiljem) kuus meeskonda medalimänge ei pidanud, kõik selgitati välja põhiturniiri mängudega. Täisedu, viie võiduga oli esimene Elk, kelle väikseim võit oli 25punktiline, sellele lisanud võistkonna peatreeneri imestus, et Eestis piiratakse nooremates vanuseklassides treenerite valikvõimalusi mängutaktika otsustamiseks maa-ala-kaitse keelamisega. Teise koha sai Tallinna H-Sport nelja ja kolmanda koha Tartu Rock I kolme võiduga. Viies oli Narva Energia SK ja kuues Rocki II meeskond:

Jõhvi Cup/Järve karikas turniiril osales kokku 36 meeskonda.