04.11.2017

Jõhvi Cupil võidutses võistkond Palm

Jõhvi Cupi võitis täiseduga võistkond Palm koosseisus Reesi Külhallik, Moona Kilk, Tair Tooming, Madis Volt, Argo Palm ja Kristjan Palm.

Osales viis võistkonda: Illuka, Kiviõli, Macron, Sillamäe ja Palm.
Loosi tahtel läksid esimestes kohtumistes vastamisi Sillamäe ja Macron ning Illuka ja Palm. Sillamäe ja Macroni mäng algas punktide vahetusega seisuni 5:5. Siis sai Sillamäe 3 ja kahel korral viis punkti järjest ja võitis esimese geimi tulemusega 25:16. Teist geimi läks juhtima Macron 2:0. Sillamäe viigistas, kuid Marcon läks uuesti juhtima 14:6 kui sai 3 ja 6 punkti järjest. Sillamäe vähendas vahet 13:14 kui sai omakorda 7 punkti järjest. Macron juhtis veel 18:15, kuid siis sai Sillamäe 6 punkti järjest ja läks juhtima ning seda eduseisu nad käest ei lasknudki ning võitsid ka teise geimi tulemusega 25:20. Teisel väljakul toimunud kohtumises läks algul juhtima Illuka. Võistkond Palm viigistas seisu 11:11. Illuka sai siis veel ühe punkti ja neil tekkis mõõnaperiood, kus Palm sai 5 punkti järjest. Edasi vahetati punkte, kuid geimilõpus sai Palm jällegi 4 punkti järjest ja võitis geimi tulemusega 25:19. Teine geim algas punkt-punkti mänguga seisuni 15:15. Illuka sai punkti, kuid Palm vastas 4 punktiga järjest. Edasi vahetati jällegi punkte, kuid geimilõpp kuulus ikkagi Palmi võistkonnale kui saadi 3 punkti järjest. Geim võideti tulemusega 25:21. Sillamäe ja Palmi võistkonna kohtumises läks Palm kohe juhtima 6:1. Seda eduseisu nad käest ei lasknudki ja võitsid geimi tulemusega 25:20. Ka teises geimis läks Palm kohe juhtima ja nad võitsid ka selle geimi tulemusega koguni 25:12. Kui esimeses geimis Jõhvi noored võistkonnas Macron ei saanud oma mängu Kiviõli vastu üldse käima, mille nad kaotasid tulemusega 8:25, siis teises geimis oli olukord hoopis teine. Seal kulges mäng enam-vähem tasavägiselt kuni seisuni 17:14 Kiviõli kasuks. Sealt edasi aga Kiviõli suurendas oma eduseisu ning võitis selle tulemusega 25:19. Järgmises kohtumises ei klappinud Kiviõli mäng peaaegu üldse ja nad kaotasid kohtumise võistkonnale Palm 0:2 (15:25; 14:25). Ka kohtumises Illuka vastu ei suutnud Sillamäe esimeses geimis oma mängu käima saada ja nad kaotasid selle tulemusega 12:25. Teises geimis nende mäng küll paranes, kuid pidid leppima ikkagi kaotusega tulemusega 20:25. Üks kõige pingelisemaid kohtumisi oli Illuka ja Kiviõli võistkondade vahel. Esimene geim algas vahelduva eduga kord ühele, kord teisele võistkonnale. Kiviõli juhtimisel 12:8 sai Illuka 3 punkti järjest, millele Kiviõli vastas ühe punktiga. Illuka sai uuesti 5 punkti järjest ja läks juhtima. Kiviõli suutis mänguseisu viigistada ja juhtima minna 21:20. Illuka sai punkti, millele Kiviõli vastas 2 punktiga. Illuka sai veel ühe punkti, kuid geimilõpupunktid sai ikkagi Kiviõli ja võitis geimi tulemusega 25:22. Teine geim oli sama pingeline. Geimi alguses läks juhtima Kiviõli, kuid kui Illuka sai 7 punkti järjest juhtisid juba nemad 17:14. Kiviõli suutis küll viigistada ja juhtimagi minna 23:21, kuid geimi lõpus sai Illuka 4 punkti järjest ja võitis geimi 25:23. Kolmandas geimis juhtis Kiviõli 7:4. Illuka sai 4 punkti järjest ja läks ise juhtima. Kiviõli viigistas seisu ja edasi vahetati punkte seisuni 11:11. Nüüd lisas Illuka 3 punkti seisuks 14:11. Kiviõlilt veel üks punkt ja Illuka lõpetas geimi tulemusega 15:12. Võistkond Palm ei vääratanud ka kohtumises võistkonna Macron vastu, mille nad võitsid 2:0 (25:10; 25:19) ja võitsid esikoha täisedu 8 punktiga. Ka Illuka ei vääratanud võistkonna Macron vastu ja võitsid selle 2:0 (25:15; 25:17) ning kindlustasid sellega teise koha 7 punktiga (6:3).
Kolmas koht selgus kohtumisest Kiviõli ja Sillamäe vahel. Esimeses geimis vahetati punkte seisuni 20:20. Kiviõli sai 2 punkti järjest, Kuid Sillamäe vastas 5 punktiga järjest ja võitis geimi tulemusega 25:22. Tundus, et teise geimi alguses ei olnud Kiviõlil üldse mängutuju, sest Sillamäe sai 11 punkti järjest. Kiviõli küll toibus natuke, kuid ka teise geimi võitis Sillamäe tulemusega 25:18 ja ühtlasi ka kolmanda koha 6 punktiga (4:4). Viiendaks jäi seega Kiviõli 5 punktiga (3:6) ja kuuendaks Macron 4 punktiga (0:8).

I koht – Palm – Reesi Külmhallik, Moona Kilk, Tair Tooming, Madis Volt, Argo Palm, Kristjan Palm
II koht – Illuka – Mirjam Vinkler, Marjaana Lepiste, Taavi Põllu, Jaak Kivend, Gert Niinepuu, Pavel Andrejev
III koht – Sillamäe – Tamara Buþina, Anita Mihhejeva, Oleksii Bilous, Aleksandr Korn, Sergei Laba, Artjom Laba, Maksim Karpenko, Aleksandr Kostjukevitð
4. koht – Kiviõli – Alesja Baranova, Kristina Rabtsevitð, Mihhail Kolontajev, Stanislav Gruzdev, Daniil Bassov, Jegor Savosto
5. koht – Darja Marjaðova, Jelizaveta Komissarova, Veronika Kozlova, Diana Seppenin, Roman Urbanovitð, Deniss Vender, Erik Polzunov, Maksim Polzunov