02.08.2010

Jõhvi Cupi võitis Narva

Sellel aastal Jõhvi Cupi võrkpallis vihm ei kimbutanud. Osales nagu eelmistel aastatelgi kuus võistkonda.

Võistkonnad loositi kohapeal alagruppidesse: I alagrupp – Mustad Hobused, Jõhvi ja Kohtla-Nõmme; II alagrupp – Narva, Monoliit S ja Illuka.

Kui I alagrupi esimene kohtumine Jõhvi ja Kohtla-Nõmme vahel oli ühepoolne, mille võitis Jõhvi 2:0 (25:13, 25:13), siis II alagrupi kohtumine Monoliit S ja Illuka vahel oli väga tasavägine, mis lõppes Illuka 2:1 (21:25; 25:17; 15:6) võiduga.

Ka I alagrupi teine kohtumine oli ühepoolne – Jõhvi võitis võistkonda Mustad Hobused 2:0 (25:10; 25:12) ja sellega alagrupi. II alagrupis kohtusid Narva ja Monoliit S. Selle kohtumise võitis Narva 2:0 (25:17; 25:19) ja sellega jäigi Monoliit S alagrupis kolmandaks.

II alagrupi võitja selgus kohtumises Narva – Illuka. Siin ei suutnud Illuka Narvale erilist vastupanu osutada ja kaotas kohtumise 0:2 (12:25; 12:25). I alagrupi II koha selgitasid omavahel Kohtla-Nõmme ja Mustad Hobused. Esimene geim kulges punkt-punktilt, kuid lõpus olid kindlamad Mustad Hobused ja võitsid 25:22. Teine geim algas võistkonna Mustad Hobused juhtimisel, kuid Kohtla-Nõmme ei andnud alla ja geimi lõpus viigistasid seisu 23:23. Kahjuks ei soosinud õnn neid ja nad kaotasid ka teise geimi 23:25.”

5.-6.koha kohtumises võitis Monoliit S Kohtla-Nõmmet 2:0 (25:17; 25:9).

Finaalturniir toimus samuti turniirisüsteemis, kusjuures alagrupimäng läks arvesse. Finaalturniiril kohtusid esimestena Jõhvi ja Illuka ning Narva ja Mustad Hobused. Jõhvi ja Illuka kohtumised on alati olnud väga tasavägised. Esimene geim lõppes napi Illuka võiduga 27:25, kuid teise geimi võitsid nad kergemalt 25:17. Illuka võidule aitasid kaasa ka mitu Jõhvi mängijat, kes mängisid nende võistkonnas. Narval ei olnud mingit probleemi võistkonna Mustad Hobused alistamisega 2:0 (25:10; 25:12).

Viimastes finaalkohtumistes olid vastamisi Narva ja Jõhvi ning Illuka ja Mustad Hobused. Narva ennast üllatada ei lasknud ja võitis ka selle kohtumise 2:0 (25:19; 25:21) ning täiseduga turniiri, kus nad osalesid esmakordselt. Illuka võitis samuti 2:0 (25:18; 25:12) võistkonda Mustad Hobused ja saavutas turniiril II koha. Kolmanda kohaga pidi sel aastal leppima Jõhvi võistkond.

Võistkondade koosseisud:
1. Narva: Valentina Parubtðiðena, Viktoria Makarenko, Georgi Korotkov, Vadim Nikolajev, Andrei Karpov, Aleksandr Kostjukevitð
2. Illuka: Reelika Kilk, Tiia Klaas, Kadi Veervald, Jaak Kivend, Marko Kilp, Marek Vinni, Gert Niinepuu, Tanel Vähk
3. Jõhvi: Aljona Tumanova, Jekaterina Kuzina, Aime Luuk, Anatoli Komissarov, Jevgeni Zahharov, Oleg Zahharov, Nikolai Lillo, Ragnar Moorast
4. Mustad Hobused: Lora Sulg, Veronika Novikova, Sergey Novikov, Sergey Novikov, Andrei Vorobjov, Jelissei Lokotar
5. Monoliit S: Jana Borissova, Jelizaveta Grigorjeva, Talis Põllu, Anton Ivanov, Aleksandr Listov, Aleksandr Kozulin, Nikolai Þuravljov
6. Kohtla-Nõmme: Mari Luuk, Kirsti Hindreus, Artur Saariste, Janar Tukkija, Rainer Veski, Heimar Juhanson, Madis Volt, Gunnar Ord