20.12.2015

Jõhvi Cupi võitis Kiviõli KT

Laupäeval toimunud Jõhvi Cup võrkpallis osales kaks Jõhvi Spordikooli ja üks Kiviõli Keemiatööstuse võistkond. Korraldajad ootasid ka Kohtla-Järve võistkonda, kuid see jäi tulemata. Nagu arvata võiski näitasid oma üleolekut vanemad mängijad, kuid peab ütlema, et mõlemad spordikooli võistkonnad suutsid neile kohati ilusat vastupanu osutada.

Esialgu see veel tulemustes ei kajastu. Esimeses kohtumises olid vastamisi Kiviõli KT ja Jõhvi Spordikooli nooremate võistkond. Esimeses geimis ei suutnud noored esialgu üldse kohaneda ja Kiviõli KT võitis geimi 25:5. Teise geimi alguses aga olid nad tublid kui viigiseis püsis seisuni 8:8. Edasi aga lagunes nende mäng täielikult kui Kiviõli sai 9 punkti järjest. Nii kuulus ka teine geim neile tulemusega 25:11.

Kahe spordikooli võistkonna omavaheline mäng oligi kõige tasavägisem. Esimeses geimis läksid vanemad kohe juhtima 8:1 kui said 8 punkti järjest. Edasi suurendasid nad oma eduseisu ja võitsid geimi tulemusega 25:10. Teine geim algas seevastu tasavägisemalt. Aga kui vanemad said 9 punkti järjest juhtisid juba nemad 14:4. Geimi lõpp aga läks huvitavaks. Vanemad juhtisid juba 24:16, lootes, et see üks punkt tuleb ka, kuid siis said nooremad ühe, siis teise, kolmanda, neljanda, viienda, kuuenda, seitsmenda punkti järjest ja jõudsid ühe punkti kaugusele 23:24. Siis alles tuli see viimane punkt vanematele.

Kohtumises Kiviõli KT võistkonnaga tegi Jõhvi SK I liiga palju servivigu. Kuigi võistkonnas mänginud korvpallipoistel on hea hüppevõime, siis bloki tegemisel jääb neil kogemustest puudu. Aga üldkokkuvõttes oleksid võinud nad ikkagi võitluslikumalt Kiviõli vastu mängida. Esimene geim kaotati 14:25 ja teine koguni 10:25.

I koht – Kiviõli KT – Sofja Þuravljova, Jelizaveta Morozova, Ksenia Dorsh, Robert-Roland Uusmaa, Aleksandr Makarov, Stanislav Gruzdev, Vadim Boitsov, Arsenti Morozov
II koht – Jõhvi SK – I – Kaisa Teder, Hanna-Katryna Keerme, Lisette Villers, Siim-Markus Post, Karl Henri Kaljus, Steven Sildnik
III koht – Jõhvi SK – Darja Marjaðova, Monika Kizlo, Yana Tasso, Jelizaveta Volkova, Roman Urbanovitð, Roman Dmitriev, Leonardo Levdonen, Erik Polzunov, Maksim Polzunov